×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Zmiany w zarządzie LOT-u


Rada nadzorcza LOT-u odwołała ze stanowisk Ewę Kołowiecką, członka zarządu ds. operacyjnych, i Macieja Dziudzika, członka zarządu ds. finansowych. Marcin Celejewski wbrew oczekiwaniom pozostaje na stanowisku p.o. prezesa spółki.


W zarządzie poza Celejewskim pozostała też Monika Kiełtyka-Michna, członek zarządu ds. korporacyjnych. Szefostwo spółki będzie funkcjonować w składzie dwuosobowym.

Zgodnie z informacjami Pasazer.com, 28 grudnia odbędzie się kolejne posiedzenie rady nadzorczej, która zapewne rozpisze wtedy konkurs na stanowiska zwolnione przez Kołowiecką i Dziudzika. Nasze źródła nie spodziewają się rozpisania konkursu na prezesa linii - zgodnie z naszymi informacjami Celejewski może jeszcze przez jakiś czas pozostać pełniącym obowiązki. 

Pozostawienie na stanowisku Celejewskiego jest zaskakujące, bo po piątkowej zmianie składu rady nadzorczej spodziewano się, że zastąpi go Andrzej Wysocki. Został on powołany do rady nadzorczej i według nieoficjalnych informacji miał zostać dziś oddelegowany na stanowisko p.o. prezesa. Wysocki już w 2013 r. był bliski objęcia szefostwa w Locie, ale na ostatnim etapie konkursu wybrany został wtedy wspierany przez Ministerstwo Skarbu Państwa Sebastian Mikosz. 

Według innych źródeł Wysocki wciąż ma szansę w konkursie na prezesa LOT-u, ale prawdopodobne jest również wystawienie kandydata o mocniejszym zapleczu politycznym. 

Jak wynika z naszych informacji, od czasu nominacji Celejewskiego na p.o. prezesa po rezygnacji Sebastiana Mikosza, zarząd LOT-u był mocno skonfliktowany. P.o. prezesa wspierała Kiełtyka-Michna, natomiast Dziudzik i Kołowiecka pozostawali w sporze z Celejewskim. 

Jak poinformował LOT, Ewa Kołowiecka pełniła funkcję członka zarządu ds. operacyjnych od stycznia 2014 r. Wcześniej była dyrektorem biura zarządzania ciągłą zdatnością. Jako członek zarządu była odpowiedzialna za bezpieczeństwo operacji lotniczych, w tym za szkolenia, zdatność techniczną floty, operacje lotnicze i naziemne oraz systemy jakości i ochrony przewozów. Maciej Dziudzik pełnił funkcję członka zarządu ds. ekonomiczno-finansowych od grudnia 2013 r. Z LOT-em był związany od 2001 r. Jako członek zarządu odpowiadał za obszary: skarbca, finansowania floty i zarządzania aktywami, kontrolingu, planowania finansowego, budżetowania i raportowania, księgowości i podatków, a także rozliczeń przewozów pasażerskich. Od kilku miesięcy zarządzał także obszarem cargo.
gość_d7b69 - Profil
gość_d7b69
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie