Zmiany w zarządzie LOT-u

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
21 grudnia 2015 19:05
10 komentarzy
Rada nadzorcza LOT-u odwołała ze stanowisk Ewę Kołowiecką, członka zarządu ds. operacyjnych, i Macieja Dziudzika, członka zarządu ds. finansowych. Marcin Celejewski wbrew oczekiwaniom pozostaje na stanowisku p.o. prezesa spółki.
Reklama
W zarządzie poza Celejewskim pozostała też Monika Kiełtyka-Michna, członek zarządu ds. korporacyjnych. Szefostwo spółki będzie funkcjonować w składzie dwuosobowym.

Zgodnie z informacjami Pasazer.com, 28 grudnia odbędzie się kolejne posiedzenie rady nadzorczej, która zapewne rozpisze wtedy konkurs na stanowiska zwolnione przez Kołowiecką i Dziudzika. Nasze źródła nie spodziewają się rozpisania konkursu na prezesa linii - zgodnie z naszymi informacjami Celejewski może jeszcze przez jakiś czas pozostać pełniącym obowiązki.

Pozostawienie na stanowisku Celejewskiego jest zaskakujące, bo po piątkowej zmianie składu rady nadzorczej spodziewano się, że zastąpi go Andrzej Wysocki. Został on powołany do rady nadzorczej i według nieoficjalnych informacji miał zostać dziś oddelegowany na stanowisko p.o. prezesa. Wysocki już w 2013 r. był bliski objęcia szefostwa w Locie, ale na ostatnim etapie konkursu wybrany został wtedy wspierany przez Ministerstwo Skarbu Państwa Sebastian Mikosz.

Według innych źródeł Wysocki wciąż ma szansę w konkursie na prezesa LOT-u, ale prawdopodobne jest również wystawienie kandydata o mocniejszym zapleczu politycznym.

Jak wynika z naszych informacji, od czasu nominacji Celejewskiego na p.o. prezesa po rezygnacji Sebastiana Mikosza, zarząd LOT-u był mocno skonfliktowany. P.o. prezesa wspierała Kiełtyka-Michna, natomiast Dziudzik i Kołowiecka pozostawali w sporze z Celejewskim.

Jak poinformował LOT, Ewa Kołowiecka pełniła funkcję członka zarządu ds. operacyjnych od stycznia 2014 r. Wcześniej była dyrektorem biura zarządzania ciągłą zdatnością. Jako członek zarządu była odpowiedzialna za bezpieczeństwo operacji lotniczych, w tym za szkolenia, zdatność techniczną floty, operacje lotnicze i naziemne oraz systemy jakości i ochrony przewozów. Maciej Dziudzik pełnił funkcję członka zarządu ds. ekonomiczno-finansowych od grudnia 2013 r. Z LOT-em był związany od 2001 r. Jako członek zarządu odpowiadał za obszary: skarbca, finansowania floty i zarządzania aktywami, kontrolingu, planowania finansowego, budżetowania i raportowania, księgowości i podatków, a także rozliczeń przewozów pasażerskich. Od kilku miesięcy zarządzał także obszarem cargo.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_a5f55 2015-12-28 15:47   
gość_a5f55 - Profil gość_a5f55
Wątpię aby w kontraktach menadżerskich znajdowały się zapisy warunkujące wypłatę odprawy od wyniku audytu.
Wg. mnie wynik postawionego zadania = -20 mln. zł (oby tylko tyle!).
gość_343bd 2015-12-27 22:23   
gość_343bd - Profil gość_343bd
No chyba nikt nie odważył się wypłacić jakąkolwiek odprawę któremuś z odchodzących członków Zarządu zanim jeszcze rozpoczął się audyt ostatnich ośmiu lat?
gość_662db 2015-12-25 12:53   
gość_662db - Profil gość_662db
Zadanie maturalne: jaki będzie wynik LOT-u za rok 2015, jeżeli:
- po odejściu Mikosza z wypłatą prawie 5 mln. zł. wynik przeszacowano na na zero plus;
- do końca 2015 roku odprawiono jeszcze 2 członków zarządu na podobnych jak Mikosza kontaktach?
Podaj wynik z dokładnością do +/- 2 mln. złotych.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy