×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Dobry listopad na lotniskach z grupy Flughafen Wien AG


Na wiedeńskim lotnisku zarejestrowano blisko 1,67 mln pasażerów. To o 2,9 proc. więcej niż w ubiegłorocznym listopadzie. Dobrze wypadło także lotnisko na Malcie z przyrostem rzędu 10,6 proc. W Koszycach z kolei od początku roku ruch wzrósł o 13,4 proc.


W stołecznym porcie Austrii najszybciej przyrastał ruch pasażerski na kierunkach do Europy Zachodniej (+5,1 proc.) i Ameryki Północnej (+5,1 proc.). Niewielki wzrost zanotowano takżę na połączeniach dalekowschodnich (+0,2 proc.). Spadki pojawiły się za to na trasach afrykańskich (-7,3 proc.), wschodnioeuropejskich (-4,0 proc.) i bliskowschodnich (-0,5 proc.).

Na wiedeńskim lotnisku wykonano ponad 17,3 tys. operacji lotniczych. To spadek o 2,7 proc. Wzrosła jednak średnia maksymalna masa startowa (MTOW) o 0,2 proc.

Podobnie, jak w wielu innych dużych europejskich portach lotniczych, tak i w Wiedniu, spadła ilość odprawianego cargo. W listopadzie zarejestrowano tutaj 25,4 tys. ton towarów (-7,9 proc.).

Dobre wyniki zanotowano z kolei na Malcie. Z portu lotniczego Luqa skorzystało blisko 283,5 tys. podróżnych (+10,6 proc.). Wzrosła także liczba operacji (+7,2 proc.; ok. 2,1 tys.) oraz cargo (+13,4 proc., 1,3 tys.).

Od początku roku zwyżki notuje także lotnisko w Koszycach. Od stycznia do listopada 2014 r. zarejestrowano tutaj 384,7 tys. osób (+13,4 proc.).gość_04f7c - Profil
gość_04f7c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie