×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Air France: Atrapa bomby na pokładzie B777


Boeing B777-300ER linii Air France wykonujący rejs AF463 z Mauritiusu do Paryża (CDG) musiał awaryjnie lądować w Kenii po tym jak na pokładzie znaleziono podejrzany ładunek.


- B777-300ER (F-GZNN) o wylądował awaryjnie na lotnisku w Mombasie o godz. 0:37 (godz. 22:37 czasu polskiego) po tym jak w toalecie samolotu znaleziono podejrzane urządzenie przypominające ładunek wybuchowy - powiedział Charles Owino, rzecznik kenijskiej policji.
 
Air France poinformowało, że na pokładzie samolotu znajdowało się 459 pasażerów i 14 członków załogi. Wszyscy zostali bezpiecznie ewakuowani. Francuska linia wysłała do Mombasy samolot zastępczy po pasażerów lotu AF463, aby mogli w niedzielę późnym popołudniem dotrzeć do Paryża.

//www.pasazer.com/img/images/normal/b777,airfrance,kenia.jpg
Na wniosek minister spraw wewnętrznych, eksperci z Kenii, Francji i Mauritiusa zbadali urządzenie, wyniesione z francuskiego boeinga. Według najnowszych informacji prasowych tajemniczy pakunek okazał się atrapą bomby.

//www.pasazer.com/img/images/normal/atrapa,airfrance,b7772_1.png
Jak podało MSW Kenii, sześciu pasażerów jest przesłuchiwanych w sprawie podejrzanego przedmiotu. Jednak nie poinformowano czy osoby te zostały aresztowane.

- Jesteśmy w kontakcie z Mauritiusem, żeby dowiedzieć się, jak wyglądał proces kontroli bezpieczeństwa, część pasażerów jest przesłuchiwana - brzmi komunikat MSW Kenii.

Fot. Kenya Airport Authority, KenyaLeaks


gość_e6d33 - Profil
gość_e6d33
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie