LOT ma nową radę nadzorczą

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
18 grudnia 2015 17:39
6 komentarzy
Walne zgromadzenie LOT-u odwołało większość członków rady nadzorczej spółki i powołało dziewięciu nowych. Ze starego składu pozostał tylko przewodniczący Andrzej Relidzyński.
Reklama

Ze składu organu odwołani zostali: Zbigniew Ćwiąkalski, Tomasz Dziedzic, Paweł Łatacz, Małgorzata Molas, Bartosz Sosnowski i Maciej Witucki. Walne zgromadzenie powołało za nich do rady dziewięciu nowych członków: Wojciecha Kownasa, Andrzeja Rymuta, Irenę Sączek, Dominika Hunka, Agnieszkę Rasińską, Krzysztofa Zgorzelskiego, Ryszarda Klimczyka, Mirosława Stanisławskiego i Andrzeja Wysockiego.

Jak wynika z ustaleń Pasazer.com, Kownas, Rymut, Sączek i Wysocki są pracownikami LOT-u. Z kolei Zgorzelski był w latach 2012-2013 dyrektorem finansowym Eurolotu. Mirosław Stanisławski w ostatnich wyborach kandydował bez powodzenia do Sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu wrocławskim.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
mietek 2015-12-22 08:54   
mietek - Profil mietek
A ja bym się nie zdziwił jak za rok czy dwa LOT zostanie kupiony przez PZU lub PKO BP. Kasa będzie i wszystko będzie legalnie:)
kitsune 2015-12-20 14:46   
kitsune - Profil kitsune
@demar: Oczywiście, dobrze, że takie myśli można wymieniać, nie chcę negować takich aktywności. Swoją uwagę napisałem dlatego, że owe osoby, które poświęcają swoją wiedzę, czas i entuzjazm mogą czuć się zawiedzione tym, że firma nie działa na zasadach rynkowych. Kto wie, może w innych krajach entuzjaści biznesu lotniczego mieliby szansę na zatrudnienie, w Polsce natomiast na zatrudnienie mają szansę niedoszli posłowie z nadania partyjnego, itp.
demar 2015-12-20 09:55   
demar - Profil demar
@kitsune: dyskusje często miały na celu wskazanie najlepszego wyjścia dla LOT. I to generalnie dobrze, że można takie myśli wymieniać.

Jeśli kolejne TKM spowoduje decyzje i straty podobne jak w latach 2005-2008 (vide raporty sejmu i NIK) to historia LOT-u potrwa jeszcze góra 2-3 lata - bo tutaj zgoda - finansowanie LOT z budżetu nie przejdzie tak jak ostatnim razem.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama