×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Włosi kupili udziały w Luxairze


Spółka Delfin SARL należąca do włoskiej rodziny Del Vecchio kupiła 13 proc. udziałów w linii Luxair. To pakiet akcji, którego niedawno pozbyła się Lufthansa.


Jak informowaliśmy w listopadzie, Lufthansa sprzedała pakiet akcji w luksemburskiej linii, który posiadała od 1992 r. Udziały te trafiły z powrotem do skarbu państwa Luksemburga, ale od początku wiadomo było, że to rozwiązanie przejściowe. Docelowo inwestorem miała zostać prywatna firma. 

W 2014 r. Luxair zanotował zysk netto na poziomie 9,7 mln euro. Spółka dysponuje flotą trzech boeingów 737-800, siedmiu bombardierów Q400 i pięciu embraerów E145. Pod koniec 2016 r. rozpoczną się dostawy kolejnych trzech bombardierów Q400NG (linia ma też dwie opcje na zakup tych samolotów). W latach 2018-2020 Luxair chce pozyskać nowe odrzutowce średniej wielkości. 

Największym udziałowcem Luxaira jest państwo - ma 39,05 proc. akcji. 21,81 proc. udziałów ma francuski bank Caisse d'Epargne, a 13,14 proc. luksemburski bank BIL. Sam Luxair z kolei posiada m.in. 35,1 proc. udziałów w linii frachtowej Cargolux. 
gość_ca617 - Profil
gość_ca617
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie