CSA: Radom - Praga to tylko czartery

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
14 grudnia 2015 18:03
22 komentarzy
Nie będzie regularnych lotów na trasie z Radomia do Pragi. CSA zrealizuje tylko kilkanaście lotów czarterowych zamówionych przez biura podróży.
Reklama

W piątek informowaliśmy o przywróceniu lotów na trasie z Radomia do Pragi. Czeskie linie poinformowały dziś (14.12), że to oferta, którą udostępniła do sprzedaży to kilka lotów czarterowych zamówionych przez biura podróży. Czarterowe loty zostaną zrealizowane pomiędzy 20 grudnia a 22 lutego 2016 roku.

- Loty z Radomia do Pragi z międzylądowaniem w Ostrawie będą lotami czarterowymi, realizowanymi w określonym czasie, zamówionym przez polskie biura podróży - przekonuje Ján Tóth, dyrektor handlu i promocji Czech Airlines.


Przewoźnik jednocześnie nie widzi ekonomicznych przesłanego do uruchomienia regularnych rejsów na tej trasie.

- W tej chwili nie bierzemy pod uwagę przywrócenia stałych połączeń pomiędzy Radomiem i Pragą, ze względu na to, że taki model współpracy nie był ekonomicznie opłacalny. Jedynie połączenia w formule czarterów mają sens. Jeżeli polskie biura podróży będą w przyszłości zainteresowane lotami w tej formule, a nasze linie będą w stanie zapewnić ich obsługę, rozważymy ponowne uruchomienie takich połączeń - dodaje.

Pomimo, że to czarter część miejsc będzie dostępna w regularnej sprzedaży w biurach podróży lub w systemie rezerwacyjnym na stronie internetowej przewoźnika. Bilety w jedną stronę będą dostępne od 140 zł, bilet powrotny od 309 zł.


Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_b1e43 2016-01-04 14:20   
gość_b1e43 - Profil gość_b1e43
RZE do zaorania - Podkarpaciu w zupełności wystarczy KRK i LUZ. Tak malutkiego miasta jak Rzeszów i biednego regionu jak podkarpackie nie stać na utrzymywanie lotniska dadzą sobie radę dojeżdżając do większych sąsiadów.
gość_52b9d 2016-01-04 13:44   
gość_52b9d - Profil gość_52b9d
Tak, tylko "zaorać" lotnisko to też są koszty. Nie rozumiem, dlaczego władze RDO nie próbowały się dogadać z FR/W6 żeby za jakąś niekoniecznie dużą dopłatą latały na bardziej obleganych jak na nasz kraj połączeniach (Wielka Brytania, Norwegia, Niemcy itp.) zamiast trzymać na siłę przewoźników o tradycyjnym modelu biznesowym? Myślę, że wtedy RDO miałby szansę się chociaż trochę rozwinąć. A CSA i Air Baltic nie latają przecież nawet do KRK, WRO, KTW.
gość_083b0 2016-01-04 13:09   
gość_083b0 - Profil gość_083b0
RZE też do zaorania...
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama