×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Frankfurt w listopadzie na minusie przez strajki


W listopadzie port lotniczy we Frankfurcie obsłużył 3,9 mln pasażerów, co stanowi spadek o 11,3 proc. Słabsze wyniki lotniska były spowodowane strajkiem pracowników Lufthansy. Na minusie miesiąc zakończyła połowa lotnisk z grupy Fraport.


Przez trwający tydzień strajk niemieckiego przewoźnika ponad pół miliona pasażerów nie mogło odbyć swojej podróży z Frankfurtu. Odwołanych było około 3,4 tys. lotów. O 10,2 proc., do 33,3 tys., spadła liczba startów i lądowań.

Inne lotniska należące do koncernu Fraport AG notowały zróżnicowane wyniki. W Lublanie z oferty przewoźników skorzystało 93,9 tys. podróżnych, co stanowi wzrost o ponad 11 proc. Lotnisko w Limie obsłużyło 1,4 mln pasażerów, czyli o prawie 9 proc. więcej niż przed rokiem. Bułgarskie lotniska nad Morzem Czarnym (Warna i Burgas) przyjęły 40,7 tys. pasażerów, co stanowi wzrost o 1,1 proc. Port lotniczy w Antalyi odprawił 1,1 pasażerów, czyli mniej o 3,4 proc. niż przed rokiem. 

Pogarszająca się sytuacja gospodarcza w Rosji jest odpowiedzialna za 14,6-proc. spadek w Petersburgu. Na lotnisku odprawiono 797,3 tys. podróżnych. Natomiast niemiecki port lotniczy w Hanowerze zanotował 5-proc. spadek liczby pasażerów do prawie 382 tys. Położony w Chinach Xi'an obsłużył 2,6 mln podróżnych, czyli więcej o 9,5 proc. niż przed rokiem.

gość_abd20 - Profil
gość_abd20
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie