airberlin wprowadza w A330 Internet 3G

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
11 grudnia 2015 09:36
Linia airberlin wraz z firmą Aeromobile, wiodącym dostawcą rozwiązań komunikacyjnych podczas lotu, zainstalowała łączność 3G w całej swojej flocie dalekodystansowej. airberlin jest pierwszą linią lotniczą jaka zoferowała usługi Aeromobile 3G eXPhone.
Reklama

Pierwszym samolotem, który został wyposażony w nową usługę jest airbus A330-200 o rejestracji D-ABXC. Pasażerowie mogą korzystać w nim z własnych urządzeń obsługujących sieć mobilną 3G do wysyłania wiadomości tekstowych i surfowania po Internecie. Telefoniczne połączenia głosowe są nadal zakazane na pokładzie airberlin.

Warto dodać, że do tej pory samoloty podlegały tylko łączności 2.5G. Nowa usługa 3G oznacza, że pasażerowie będą korzystać z szybszego połączenia na pokładzie.

//www.pasazer.com/img/images/airplane/airberlin,a330200,dusPB.jpg
Serwis jest łatwy w użyciu. Wystarczy wyłączyć tryb samolotowy i połączyć się z siecią 3G na pokładzie. Opłaty dza korzystanie z sieci są ustalane przez dostawców usług telefonii komórkowej pasażerów i dodawane do miesięcznego rachunku, w przypadku telefonów na abonament.

Nowa usługa 3G jest częścią "airberlin connect" czyli pokładowego serwisu internetowego linii. airberlin jest pierwszą linią lotniczą oferującą na rynku niemieckim dostęp do Internetu nie tylko na trasach dalekiego zasięgu, ale także na krótkich i średnich rejsach.

//www.pasazer.com/img/images/normal/airberlin%20connect.jpg
W przypadku Wi-Fi linia oferuje korzystanie z airberlin connect w ramach różnych pakietów czasowych i pakietów danych. W cenie 4,90 euro goście mogą przez 30 minut surfować po Internecie ponad chmurami, pobierając 20 MB danych. Godzina dostępu do Internetu, podczas której można pobrać 50 MB danych, kosztuje 8,90 euro. Cena obejmuje korzystanie z oferty rozrywki, która dostępna jest bez dodatkowych kosztów podczas całego lotu, także po wyczerpaniu danego pakietu czasowego i danych. Pasażerowie, którzy pragną korzystać z Internetu przez cały czas trwania lotu, otrzymają na trasie średniej "Pakiet Full Flight" obejmujący łącznie 90 MB danych za opłatą w wysokości 13,90 euro, a na trasie dalekiej pakiet obejmujący 120 MB danych w cenie 18,90 euro. Opłaty za pakiet można wygodnie dokonać kartą kredytową za pośrednictwem przeglądarki internetowej na własnym urządzeniu przenośnym lub laptopie.

airberlin planuje ukończyć wyposażanie całej swojej floty w dostęp do Internetu w ciągu najbliższych 2 lat.

Fot. Piotr Bożyk, airberlin
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama