×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Bardzo dobry rok lotniska Gatwick


Port lotniczy Londyn-Gatwick przekroczył próg 40 mln odprawionych pasażerów w ciągu 12 miesięcy. To najlepszy wynik w historii tego lotniska. Bardzo dobre są też wyniki finansowe tego drugiego co do wielkości lotniska w Londynie.


Lotnisko Gatwick przekroczyło poziom 40 mln pasażerów na początku listopada (licząc od listopada 2014 r.). Do tej pory nigdy przez 12 miesięcy port lotniczy nie sięgnął tej liczby. W komunikacie prasowym podkreślono, że w ten sposób już teraz Gatwick obsługuje ruch, który brytyjska Komisja Lotniskowa prognozowała na 2025 r. 

Ta uwaga wskazuje na błędne prognozy Komisji, która zarekomendowała rozbudowę lotniska Heathrow, a nie Gatwick. Władze tego drugiego lotniska nie zgadzają się z tą decyzją i przekonują, że w Gatwick jest mniej ograniczeń środowiskowych, a potencjał wzrostu taki sam.

Poza coraz większą liczbą pasażerów, Gatwick poprawia też wyniki finansowe. 

W okresie sześciu miesięcy od 1 kwietnia do końca września br. przychody spółki wzrosły o 5,2 proc. do 411,8 mln funtów. EBITDA wzrosła o 6,8 proc. do 241 mln funtów, a skonsolidowany zysk brutto wyniósł 135,2 mln funtów. Zysk netto wyniósł 93,9 mln funtów wobec 85,8 mln rok temu.

Koszty operacyjne spółki wzrosły nieznacznie z 228,2 mln funtów do 231,9 mln. Wzrost wynikał przede wszystkim ze zwiększenia kosztów pracy o 1,3 proc. do 84,8 mln funtów

Największa część przychodów lotniska pochodzi z działalności lotniczej - 228,9 mln funtów wobec 217,7 mln rok temu. Przychody z działalności handlowej wzrosły z 84,3 do 85,5 mln funtów, a z parkingów - z 44,4 mln do 47,7 mln funtów. Średni przychód z handlu w przeliczeniu na jednego pasażera wyniósł 3,60 funta (wobec 3,71 funta rok temu).gość_d8db4 - Profil
gość_d8db4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie