Od 1 stycznia na Słowacji winiety elektroniczne

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
06 grudnia 2015 09:06
Od 1 stycznia 2016 roku na Słowacji wprowadzone zostaną winiety elektroniczne, które zastąpią klasyczne winiety naklejane na przednią szybę samochodu. Nowe winiety można już kupować m.in. w internecie i na granicy.
Reklama

Winiety elektroniczne można od 1 grudnia 2015 roku zakupić na wybranych stacjach paliw na Słowacji, w punktach sprzedaży i samoobsługowych automatach na przejściach granicznych, poprzez stronę internetową www.eznamka.sk albo za pomocą smartfonu lub tabletu przez aplikację mobilną „eznamka”.

Strona internetowa www.eznamka.sk opracowana została w sześciu wersjach językowych, w tym także w języku polskim. Zakup e-winiety przez internet jest bardzo prosty. Przy zakupie trzeba wprowadzić numer rejestracyjny pojazdu, kraj, w którym zarejestrowany jest samochód oraz podać dane karty płatniczej. Osoby, które chcą otrzymać potwierdzenie zakupu e-winiety, muszą wpisać także adres e-mail. Przy zakupie ewiniety na stacjach paliw lub w punktach sprzedaży na przejściach granicznych możemy płacić gotówką lub kartą płatniczą.

Ceny winiet elektronicznych w 2016 r. będą takie same jak w latach poprzednich. Najkrótsza 10-dniowa ewinieta kosztować będzie 10 euro, miesięczna 14 euro, a roczna 50 euro. Motocykle zwolnione są z opłat drogowych na słowackich autostradach i drogach szybkiego ruchu.

30 listopada br. udostępniony dla kierowców został nowy odcinek autostrady w okolicy Levoci o długości 9,5 km wraz z 600 m długim tunelem Sibenik. Do świąt otwarty zostanie jeszcze odcinek autostrady Fricovce-Svinia. Kierowcy będą moglidojechać autostradą D1 z Ivachnovej koło Rużomberoka aż do Preszowa (około 130 km).
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama