×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Finnair szuka pracowników


Finnair przygotowuje się na duży wzrost, głównie w segmencie dalekodystansowym. Z tego powodu linia rozpoczyna największy proces rekrutacyjny w swojej historii.


Do siedemdziesięciu pilotów i stu trzydziestu członków personelu pokładowego wybranych już w tym roku dołączy stu nowych pilotów i trzysta stewardess i stewardów. 

Ponadto około pięćdziesiąt osób jest już zatrudnionych do pracy na wiosnę, między innymi w dziale obsługi klienta .

Wzrost wynika w dużej mierze ze zwiększenia floty przewoźnika. W październiku linia odebrała swój pierwszy samolot typu airbus A350 XWB, o czym pisaliśmy tutaj. Łącznie we flocie będzie 19 maszyn tego typu. Przewoźnik znacząco zwiększy zdolność przewozową na swoich międzykontynentalnych lotach począwszy od wiosny 2016 r.

To z kolei wymaga zwiększenia liczby pracującego personelu. Finlandzka linia już wcześniej szacowała, że do 2020 r. zostanie zatrudnionych w przybliżeniu tysiąc nowych pracowników. 

- Odważnie kierujemy rozwojem naszej firmy i rozpoczynanym procesem rekrutacyjnym, które są bardzo znaczące w skali nie tylko Finnaira, ale całej Finlandii - powiedziała Eija Hakakari, wiceprezes ds. zasobów ludzkich.

Mając na uwadze skalę i naturę rekrutacji personelu lotniczego przewoźnik zaznaczył, że organizacja procesu selekcji i szkolenia zajmą wiele czasu. Linia postanowiła zacząć cały projekt rekrutacyjny wcześniej, tak żeby zdążyć go zrealizować do 2017 r., kiedy to wzrost będzie bardziej widoczny. gość_71343 - Profil
gość_71343
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie