Finnair szuka pracowników

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
6 grudnia 2015 08:28
1 komentarz
Finnair przygotowuje się na duży wzrost, głównie w segmencie dalekodystansowym. Z tego powodu linia rozpoczyna największy proces rekrutacyjny w swojej historii.
Reklama

Do siedemdziesięciu pilotów i stu trzydziestu członków personelu pokładowego wybranych już w tym roku dołączy stu nowych pilotów i trzysta stewardess i stewardów.

Ponadto około pięćdziesiąt osób jest już zatrudnionych do pracy na wiosnę, między innymi w dziale obsługi klienta .

Wzrost wynika w dużej mierze ze zwiększenia floty przewoźnika. W październiku linia odebrała swój pierwszy samolot typu airbus A350 XWB, o czym pisaliśmy tutaj. Łącznie we flocie będzie 19 maszyn tego typu. Przewoźnik znacząco zwiększy zdolność przewozową na swoich międzykontynentalnych lotach począwszy od wiosny 2016 r.

To z kolei wymaga zwiększenia liczby pracującego personelu. Finlandzka linia już wcześniej szacowała, że do 2020 r. zostanie zatrudnionych w przybliżeniu tysiąc nowych pracowników.

- Odważnie kierujemy rozwojem naszej firmy i rozpoczynanym procesem rekrutacyjnym, które są bardzo znaczące w skali nie tylko Finnaira, ale całej Finlandii - powiedziała Eija Hakakari, wiceprezes ds. zasobów ludzkich.

Mając na uwadze skalę i naturę rekrutacji personelu lotniczego przewoźnik zaznaczył, że organizacja procesu selekcji i szkolenia zajmą wiele czasu. Linia postanowiła zacząć cały projekt rekrutacyjny wcześniej, tak żeby zdążyć go zrealizować do 2017 r., kiedy to wzrost będzie bardziej widoczny.

Ostatnie komentarze

vscrew 2015-12-15 23:14   
vscrew - Profil vscrew
Zapomnieliście dodać, że personel pokładowy to bedzie głownie tania siła robocza z Azji ( podobnie jak jest obecnie - trasy do Korei, Japonii czy Tajlandii obsługiwane są w większości przez lokalne załogi, zatrudnione na lokalnych kontraktach, stad Finnair jest bardzo na cenzurowanym w związkach zawodowych. Ale to juz trend, wsrod załog Norwegian Long Haul nie spotka sie raczej zadnych Norwegów, ba, zadnych Skandynawow.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy