×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wrocław: Stabilny wzrost w listopadzie


W listopadzie wrocławski port lotniczy obsłużył ponad 159 tys. pasażerów. To oznacza wzrost o 2,2 proc. w porównaniu do listopada 2014 r. Najwięcej pasażerów przybyło na trasach obsługiwanych przez przewoźników niskokosztowych.


Liczba pasażerów według miesięcy
Łącznie w tym segmencie został odnotowany wzrost o 15,6 proc. Najwięcej pasażerów przybyło na lotach do: Mediolanu - 14,1 proc., Bolonii - 8,7 proc. i Paryża - 7,3 proc.. Na dodatek samoloty na trasie do Mediolanu wypełnione były w 90 proc., a na wielu innych południowych kierunkach w ponad 80 proc. Tradycyjnie dużą popularnością cieszą się loty na Wyspy Brytyjskie. W przypadku wielu połączeń do Anglii, Szkocji i Irlandii wypełnienia przekraczają 90 proc.

To pokazuje, że nasza siatka połączeń jest atrakcyjna, a jeszcze wzbogacają ją nowe kierunki, czyli Sztokholm w ofercie linii Wizz Air oraz Teneryfa, na którą lata Ryanair. To drugie połączenie wystartowało 4 listopada, a już jest przebojem. W letniej siatce pojawi się jeszcze Wenecja-Treviso - powiedział Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży. 

Wśród międzynarodowych połączeń sieciowych największy wzrost odnotowały linie SAS na trasie do Kopenhagi - 39,3 proc. oraz Lufthansa do Monachium - 5,8 proc.

Od początku roku wrocławskie lotnisko notuje stabilny wzrost liczby pasażerów. Ubiegłoroczny rekord został pobity już pod koniec października, a do końca listopada obsłużyło blisko 2,165 mln podróżnych. Przedstawiciele Portu Lotniczego Wrocław szacują, że do końca roku lotnisko osiągnie liczbę o. 2,3 mln pasażerów.gość_cbc41 - Profil
gość_cbc41
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie