×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lotnisko Chopina: 4-proc. wzrost w listopadzie


Kolejny rekordowy wynik miesięcznej liczby pasażerów na Lotnisku Chopina. W listopadzie z usług warszawskiego portu skorzystało blisko 777 tys. pasażerów, to o 4,1 proc. więcej niż w tym samym miesiącu przed rokiem.


Liczba pasażerów według miesięcy
W okresie styczeń-listopad warszawski port obsłużył 10,5 mln osób, czyli niemal tyle samo ile w ciągu całego 2014 r. Liczba pasażerów liczona rok do roku wrosła o 6,1 proc. W ruchu międzynarodowym podróżowało 9,393 mln osób (+7,4 proc.), a w ruchu krajowym 1,089 mln (-3,5 proc.)
 
W listopadzie 2015 r. liczba pasażerskich operacji lotniczych, obejmująca operacje przewoźników tradycyjnych i niskokosztowych, spadła o 2,9 proc. w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku i wyniosła łącznie 9,3 tys. Oznacza to, że przewoźnicy stają się coraz bardziej efektywni, gdyż przy zredukowanej liczbie operacji lotniczych obsługują więcej pasażerów.

- Od momentu otwarcia nowej części Terminala A liczba pasażerów z miesiąca na miesiąc przyrasta i ta tendencja utrzyma się w kolejnych latach. Już teraz wiemy, że wynik za cały rok 2015 będzie rekordowy i po raz pierwszy w historii przekroczymy poziom 11 milionów pasażerów obsłużonych w ciągu jednego roku – powiedział Radosław Paruzel, zastępca dyrektora Lotniska Chopina.gość_3d85a - Profil
gość_3d85a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie