Hangary Linetechu w Rzeszowie gotowe

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
03 grudnia 2015 07:55
Firma Linetech uzyskała od Urzędu Lotnictwa Cywilnego certyfikację dwóch nowych hangarów zlokalizowanych w porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka. Będą one mogły obsłużyć samoloty boeing 787 Dreamliner lub airbus A350.
Reklama

Obydwa obiekty jako jedyne w Polsce są wyposażone w doki umożliwiające obsługę samolotów tych dwóch typów.

Nowo uruchomione hangary mają w pełni wyposażone warsztaty do napraw strukturalnych i kompozytowych, zaplecze biurowo-magazynowe i narzędzia niezbędne do prowadzenia najbardziej skomplikowanych przeglądów samolotów.


Nowe hangary w Rzeszowie o łącznej powierzchni 9,8 tys. m kw. są częścią drugiej bazy obsługi Linetech. Pierwsza znajduje się na lotnisku Katowice-Pyrzowice. Łączna powierzchnia wszystkich hangarów obsługowych należących do Grupy Linetech w Katowicach, Rzeszowie i Lublanie to blisko 25 tys. m kw.


Dwa nowo uruchomione hangary w pod rzeszowskiej Jasionce to najnowocześniejsze w tej części Europy obiekty w branży obsługi i napraw samolotów. Hangar H1 jest ponadto największym budynkiem tego typu w Polsce.

- Dzięki naszemu rozbudowanemu zapleczu technicznemu jesteśmy w stanie obsługiwać jednocześnie nawet 13 samolotów kodu C np. boeing B737 NG czy airbus A320. Rzeszowska baza Linetech ma już za sobą pierwszy przegląd embraera 195. Na wyposażeniu znajdziemy podnośniki do samolotów dostosowane do podnoszenia nawet największych samolotów pasażerskich w świecie, m.in. airbusów A380 - mówi Piotr Kaczor, prezes zarządu Linetech.

- Otwarcie hangarów na lotnisku Rzeszów-Jasionka pozwala nam dołączyć do grona portów lotniczych kojarzonych z działalnością obsługową samolotów. To z kolei uatrakcyjni naszą ofertę, zwiększy liczbę połączeń i przyciągnie kolejne inwestycje - dodaje Zbigniew Halat, wiceprezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

fot. Linetech
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama