×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Świetne wyniki Aegean Airlines po III kwartale


Trudna sytuacja gospodarcza w Grecji nie przeszkadza największej linii w tym kraju, Aegean Airlines. Przewoźnik zarobił w ciągu dziewięciu miesięcy tego roku 81,9 mln euro netto - o 4 proc. więcej niż rok temu.


Grecka linia zanotowała w okresie od stycznia do końca września 792,2 mln euro przychodów, co stanowiło wzrost o 8 proc. 

Wynik EBITDA wyniósł 120,3 mln euro i był o 1 proc. lepszy niż rok temu.

Liczba pasażerów w tym samym czasie wzrosła aż o 17 proc. do 9,2 mln osób, w tym 4,46 mln na trasach krajowych (wzrost o 10 proc.) i 4,76 mln na międzynarodowych (wzrost aż o 24 proc.). Średni współczynnik wypełnienia wyniósł 77,4 proc. (spadek o 1,6 pkt. proc.), ale z uwagi na wymianę floty i pozyskanie większych samolotów, średnio na lot przypadło o 5 pasażerów więcej (107 osób).

W samym III kwartale roku linia miała o 12 proc. wyższe przychody niż rok temu i zysk netto równy 67,2 mln euro (wzrost o 7 proc.). Okres od lipca do września jest najistotniejszy dla wyniku całorocznego z uwagi na szczyt sezonu turystycznego, dlatego szczególnie istotny dla spółki był wzrost liczby pasażerów na trasach międzynarodowych o 29 proc.Reklama


Booking.com
gość_7818e - Profil
gość_7818e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie