×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


COMAC dostarczył pierwszego ARJ21


Chiński producent COMAC (Commercial Aircraft of China) dostarczył pierwszy odrzutowiec regionalny ARJ21 do klienta. Odbiorcą jest linia Chengdu Airlines, a samolot rozpocznie loty z pasażerami dopiero 28 lutego 2016 r.


ARJ21 to odrzutowiec regionalny, pierwszy produkt chińskiej firmy COMAC. Silniki General Electric CF34 umieszczono w tylnej części kadłuba. Pierwotnie samolot miał wejść do służby już w 2006 r., ale producent miał duży problem ze zdobyciem chińskiej certyfikacji typu.

Linia Chengdu Airlines, która należy do COMAC-u, zamówiła 30 ARJ21-700. Do końca 2016 r. przewoźnik chce mieć cztery maszyny tego typu. Samolot będą wykorzystywane na trasach z Chengdu do Pekinu, Szanghaju, Kantonu, Shenzen, Xi'an, Nankinu i Guiyang.

Pozostałymi klientami programu ARJ21 są głównie linie z Chin, w tym: Henan Airlines, Shandong Airlines i Joy Air. Wśród zagranicznych nabywców są linie lotnicze z Laosu (Lao Airlines), Birmy (Myanma Airways) i Indonezji (Merpati Nusantara Airlines). Zainteresowanie modelem wyraziły też firmy leasingowe: chińska ICBC i amerykańska GECAS. gość_c185c - Profil
gość_c185c
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie