COMAC dostarczył pierwszego ARJ21

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
02 grudnia 2015 09:31
Chiński producent COMAC (Commercial Aircraft of China) dostarczył pierwszy odrzutowiec regionalny ARJ21 do klienta. Odbiorcą jest linia Chengdu Airlines, a samolot rozpocznie loty z pasażerami dopiero 28 lutego 2016 r.
Reklama

ARJ21 to odrzutowiec regionalny, pierwszy produkt chińskiej firmy COMAC. Silniki General Electric CF34 umieszczono w tylnej części kadłuba. Pierwotnie samolot miał wejść do służby już w 2006 r., ale producent miał duży problem ze zdobyciem chińskiej certyfikacji typu.

Linia Chengdu Airlines, która należy do COMAC-u, zamówiła 30 ARJ21-700. Do końca 2016 r. przewoźnik chce mieć cztery maszyny tego typu. Samolot będą wykorzystywane na trasach z Chengdu do Pekinu, Szanghaju, Kantonu, Shenzen, Xi'an, Nankinu i Guiyang.

Pozostałymi klientami programu ARJ21 są głównie linie z Chin, w tym: Henan Airlines, Shandong Airlines i Joy Air. Wśród zagranicznych nabywców są linie lotnicze z Laosu (Lao Airlines), Birmy (Myanma Airways) i Indonezji (Merpati Nusantara Airlines). Zainteresowanie modelem wyraziły też firmy leasingowe: chińska ICBC i amerykańska GECAS.
Reklama
W tym temacie przeczytasz
Brak wiadomości
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama