×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Rekordowy listopad w Kraków Airport


W listopadzie na krakowskim lotnisku obsłużono 311 204 pasażerów, o 12 proc. więcej niż rok temu.  Jest to najlepszy w historii listopadowy wynik i trzynasty z rzędu rekordowy miesiąc.Liczba pasażerów według miesięcy
Wzrost odnotowano również w liczbie operacji lotniczych. W listopadzie było ich 2 635, o 3 proc. więcej w stosunku do listopada 2014 r.

Z otwartych w listopadzie nowych połączeń na Wyspy Kanaryjskie i do Izraela skorzystało niemal 7 tysięcy pasażerów. Największe wypełnienie wśród nowych kierunków odnotowano na rejsach do/z Teneryfy – przekroczyło ono 91 proc.

- Nowe kierunki okazały się strzałem w dziesiątkę. Loty na Teneryfę, Gran Canarię czy do Ejlatu to ciekawa oferta zwłaszcza w sezonie zimowym. Ryanair znakomicie wypełnił niszę zimowych połączeń do słonecznych, wypoczynkowych miejscowości – podkreśla Jan Pamuła, prezes Kraków Airport.

W listopadzie średnie wypełnienie na rejsach rozkładowych wyniosło 83 proc. (średnio 125 osób na pokładzie każdego rejsu).

- Zbliżamy się do kolejnego kamienia milowego w rozwoju naszego lotniska. Lada dzień znajdziemy się w prestiżowej kategorii lotnisk obsługujących ponad 4 miliony pasażerów rocznie – dodał Pamuła.

Od początku roku w Krakow Airport obsłużono łącznie 3 915 345 pasażerów, o 10 proc. więcej, czyli ponad 366 tysięcy pasażerów niż w roku 2014.gość_1a0e8 - Profil
gość_1a0e8
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie