Air France-KLM: Zmiany w rezerwacji miejsc

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
01 grudnia 2015 12:12
Od 1 grudnia br. linie Air France-KLM wprowadzają nowy system wyboru miejsc na pokładzie swoich samolotów w klasie ekonomicznej na lotach międzykontynentalnych realizowanych po 26 stycznia 2016 r.
Reklama

Zmiany będą korzystne dla stałych klientów, podróżnych z biletami w taryfie FlexEconomy oraz rodzin z małymi dziećmi.

Koniec wyścigu "kto pierwszy ten lepszy"

Podróżni mają z reguły różne potrzeby w zakresie wyboru miejsc na pokładzie. Osoba, podróżująca samotnie w interesach będzie miała inne oczekiwania, niż grupa w drodze na wakacje. Ponadto łatwy dostęp do planu kabiny sprawił, że obecnie już ponad 70 proc. siedzeń jest zajętych na miesiąc przed wylotem. W tej sytuacji obydwaj przewoźnicy zdecydowali się wprowadzić nowy system, który ma zabezpieczyć potrzeby zarówno stałych klientów, rodzin z małymi dziećmi, jak i podróżnych o ograniczonej sprawności ruchowej. Obowiązująca dotąd zasada "kto pierwszy ten lepszy" przy wyborze miejsc na pokładzie, nie była wystarczająco elastyczna i nie odpowiadała większości pasażerów.

Idzie nowe dla stałych klientów i rodzin z dziećmi

W nowym modelu wyboru miejsc na pokładzie w klasie ekonomicznej, stali klienci (posiadacze kart Flying Blue na poziomie Platinum, Gold i Silver) oraz osoby, które zarezerwowały bilety w taryfie FlexEconomy– będą mogły wybrać miejsce w samolocie bez dodatkowych opłat w dowolnym czasie przed wylotem. W takiej samej sytuacji są ponadto: dzieci podróżujące samotnie, osoby z określonymi wskazaniami medycznymi, podróżni o ograniczonej sprawności ruchowej oraz rodziny z dziećmi poniżej 12. roku życia – wybór miejsca w dowolnym czasie i brak opłat.

Wszyscy pozostali podróżni klasy ekonomicznej, którzy chcieliby wybrać sobie miejsce w samolocie wcześniej, zanim ruszy odprawa(np. w momencie zakupu biletu) –będą mogli to zrobić tylko w płatnej opcji. Rezerwacja wybranego przez pasażera miejsca w klasie ekonomicznej będzie teraz płatna 20 euro (85 zł.) za każdy odcinek podróży. Istnieje także możliwość uiszczenia tej opłaty w Milach Flying Blue (6.500 Mil) Decydując się na płatną opcję podróżni mają większy wybór i gwarancję miejsca, które wybrali.

Rezerwacja bez dodatkowych opłat

W czasie odprawy, na 30 godzin przed odlotem na trasach międzykontynentalnych wszyscy pasażerowie ze standardowymi biletami klasy ekonomicznej mogą wybrać miejsce na pokładzie bez żadnych opłat. Za opłatą nadal można kupować miejsca o podwyższonym komforcie np. Economy Comfort, Preferred Seat itp.

Zmiany w polityce rezerwowania miejsc będą wprowadzane stopniowo. Pierwsza faza obejmie loty do wybranych miast w Azji, na Wyspach Karaibskich, w regionie Oceanu Indyjskiego oraz Ameryce Łacińskiej.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama