Emirates: System rozrywki pokładowej nowej generacji

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
27 listopada 2015 12:24
Linie Emirates kontynuują dążenie do doskonalenia swojej oferty i wprowadzają system rozrywki pokładowej najnowszej generacji. Nowości obejmują większe ekrany w klasach pierwszej i ekonomicznej oraz trzykrotnie większą pojemność danych, dzięki której pasażerowie mają jeszcze większy wybór programów.
Reklama

Nowy system dostępny jest na pokładzie najnowszych samolotów Emirates, boeingów B777-300ER oraz airbusów A380.

Pasażerów podróżujących pierwszą klasą czeka jeszcze większa głębia wrażeń dzięki powiększeniu ekranów o 40 proc. z 27 do 32 cali. Będzie to największy wyświetlacz dostępny w jakimkolwiek samolocie.

//www.pasazer.com/img/images/normal/emirates,ife,media%20(1).jpg
- Stopniowo modernizujemy naszą flotę, a także nasze produkty i usługi pokładowe, aby zapewnić niezrównaną jakość podróży. Poza technologią w liniach Emirates skupiamy się także na ofercie naszego wielokrotnie nagradzanego systemu rozrywki pokładowej i wciąż dążymy do wyznaczania nowych standardów w branży. System rozrywki pokładowej ice najnowszej generacji wzbogaca wrażenia wizualne i oferuje pasażerom największy wybór filmów i programów telewizyjnych wśród wszystkich przewoźników – powiedział Patrick Brannelly, Divisional Vice President Customer Experience Emirates.

Również podróżujący klasą ekonomiczną mogą oglądać programy z oferty Emirates na największych w branży, wbudowanych w fotele, ekranach o przekątnej 13,3 cala. Zostały one zastosowane także w najnowszych airbusach A380 przewoźnika w konfiguracji dwuklasowej.

//www.pasazer.com/img/images/normal/emirates,ife,media%20(2).jpg
Ekrany w klasie biznes mają 23-calową przekątną i należą do największych wśród przewoźników w tej klasie rezerwacyjnej. Wśród nowych funkcji znajdują się także ulepszone kontrolery, porty USB i gniazda zasilania do laptopów we wszystkich fotelach w trzech klasach rezerwacyjnych, które umożliwiają pasażerom ładowanie telefonów komórkowych i pozostałych urządzeń przenośnych.

//www.pasazer.com/img/images/normal/emirates,ife,media%20(3).jpg

Dzięki trzykrotnie większej pojemności, w systemie ice Digital Widescreen znajduje się teraz 2186 kanałów rozrywki na żądanie i 1230 kanałów z muzyką – w sumie około 4300 godzin rozrywki, w tym ponad 50 kompilacji seriali i niemal 600 filmów. Ze względu na wielonarodową grupę klientów przewoźnika, udoskonalony system został wyposażony w interfejs w 14 językach.

W tym roku linie Emirates po raz 11. z rzędu otrzymały nagrodę na gali SKYTRAX World Airline Awards za najlepszy system rozrywki pokładowej.

Łączność na pokładzie

Najnowszy system rozrywki pokładowej Emirates uzupełnia usługi telekomunikacyjne. Przewoźnik oferuje dostęp do Internetu bezprzewodowego na pokładzie 142 samolotów, co stanowi ponad połowę całej floty, oraz usługę Live TV w 75 samolotach. Linie Emirates wprowadziły bezpłatną usługę Wi-Fi na pokładzie w zeszłym roku, a w 2015 r. na usługi telekomunikacyjne dla pasażerów przeznaczyły 15 mln dolarów. W okresie od stycznia do września tego roku z pokładowego Wi-Fi skorzystało 2,6 mln pasażerów Emirates – czterokrotnie więcej niż w roku ubiegłym, co świadczy o dużym zapotrzebowaniu wśród pasażerów na usługi telekomunikacyjne w trakcie podróży.

Inne udogodnienia w klasie pierwszej obejmują nowy dywan optyczny z mikrofibry, który łagodzi efekt zaburzenia cyklu dobowego spowodowanego podróżą, oraz prywatne kabiny w środkowym rzędzie samolotu, które zostały poszerzone o 1,9 cala.

//www.pasazer.com/img/images/normal/emirates,ife,media%20(4).jpg
System rozrywki pokładowej Emirates najnowszej generacji w skrócie:
  • ekrany w klasie pierwszej powiększone z 27 do 32 cali,
  • ekrany w klasie ekonomicznej powiększone z 12,1 do 13,3 cala,
  • porty HDMI i USB przy wszystkich gniazdach zasilania do laptopów umożliwiające ładowanie urządzeń,
  • trzykrotnie większa pojemność danych zapewniająca jeszcze większy wybór rozrywki,
  • ulepszone kontrolery,
  • możliwość odtwarzania wideo,
  • interfejs w 14 językach.
Na pokładach samolotów Emirates dostępna jest już najnowsza seria maskotek Fly with Me Animals dla niemowląt i małych dzieci, a także specjalne zestawy podróżnika Fly with Me Lonely Planet dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Nowe zabawki są zwiastunem zbliżającego się sezonu świątecznego.

Fly with Me Animals Emirates to nowa linia zabawek dla dzieci, która zastąpi popularną kolekcję Fly with Me Monsters. Maskotki przeznaczone są dla niemowląt i dzieci do 8. roku życia i mają za zadanie zarówno bawić, jak i uczyć. Każda postać reprezentuje określony region świata i pozwala dzieciom dowiedzieć się więcej na temat środowiska, z którego pochodzi.

Już teraz na najmłodszych pasażerów podróżujących na pokładach samolotów Emirates czeka czterech nowych "towarzyszy podróży": lew Lewis z Afryki, panda Peek U z Chin, małpka Enrico z Ameryki Południowej i wielbłądzica Leila z Bliskiego Wschodu. Co sześć miesięcy do kolekcji będą dołączać kolejne cztery zwierzaki.

//www.pasazer.com/img/images/normal/emirates,kids,media%20(2).jpg
Dostępne są trzy warianty zabawek: Travel Buddy z plastikowym zapięciem, dzięki któremu zabawkę można powiesić w samochodzie, na wózku czy w łóżeczku, Carry Buddy, maskotka i koc w jednym, a także Magnetic Sketcher, czyli szkicownik magnetyczny, który pomaga rozwijać kreatywność. Poza tym zwierzęta trafiły na strony magazynu pokładowego Fly With Me. Czasopismo z łamigłówkami jest adresowane do najmłodszych pasażerów Emirates.

Oprócz kolekcji Fly with Me Animals, linie Emirates, we współpracy z Lonely Planet, stworzyły specjalne zestawy małego podróżnika. Przygotowane zostały cztery wersje zestawów – dwa specjalnie zaprojektowane plecaki w stylu retro i dwie torby chłodzące. Co 12 miesięcy zestawy będą zmieniane.

//www.pasazer.com/img/images/normal/emirates,kids,media%20(3).jpg
W każdym znajdują się inne przedmioty, które mają obudzić w młodych podróżnikach ducha przygody, wśród nich składane mapy świata, dzienniki z podróży, plastikowe bidony, karty z ciekawostkami na temat świata i różnorodne książki edukacyjne dostępne wyłącznie w samolotach przewoźnika.

Szczególną uwagę przewoźnik poświęcił też posiłkom podawanym na pokładzie. Specjalne menu dla dzieci w wieku od dwóch do 12 lat będzie serwowane na nowych tacach z wizerunkami personelu pokładowego i pilotów Emirates.

//www.pasazer.com/img/images/normal/emirates,kids,media%20(1).jpg
Rodziny podróżujące z Emirates mogą spodziewać się kolejnych atrakcji pod koniec roku, w tym nowej kolekcji kartek dla dzieci z życzeniami na szczególne okazje oraz nowych wzorów filmów do aparatu Polaroid, przy pomocy którego personel pokładowy uwieczni szczególne chwile w podróży.

Fot. Emirates
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama