Skyscanner z nową aplikacją mobilną

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
27 listopada 2015 10:59
Skyscanner przedstawia nową wersję darmowej aplikacji mobilnej, której zaufało już 40 milionów podróżujących osób. Użytkownicy urządzeń mobilnych działających pod systemem iOS i Android mogą ją pobrać już teraz.
Reklama

Aplikacja Skyscanner Tanie Loty działa na takiej samej zasadzie, jak jej przeglądarkowy odpowiednik – przeszukuje miliony połączeń lotniczych, porównując oferty zarówno linii lotniczych jak i internetowych biur podróży, by znaleźć najlepsze ceny. Skyscanner nie pobiera opłat za rezerwację, ani nie ukrywa żadnych innych kosztów. Po wybraniu interesującego lotu, użytkownik aplikacji zostanie przeniesiony na stronę internetową partnera, na której będzie mógł sfinalizować transakcję.

W aplikacji znalazł się szereg nowych rozwiązań, a już istniejące zmodyfikowano, by były jeszcze bardziej intuicyjne w użyciu. Aplikacja jest dostępna w ponad 30 językach, w tym w języku polskim.

- Zarówno w Polsce, jak i na całym świecie, dynamicznie rośnie liczba użytkowników smartfonów. Eksperci szacują, że urządzenia te, już w tym roku będą miały ponad 60% udziału w polskim rynku. Posiadacze smartfonów coraz częściej korzystają również z usług – w tym wyszukiwania podróży – właśnie z poziomu urządzenia mobilnego, a nie peceta. Dlatego też oddaliśmy w ich ręce pełną funkcjonalność przeglądarkowej wersji Skyscanner w zaktualizowanej, wygodnej i intuicyjnej aplikacji – powiedziała Magdalena Greloff, marketing manager w Skyscanner.

Co nowego znalazło się w aplikacji?
  • Najlepsze okazje
To część aplikacji dla osób, które lubią polować na okazyjne oferty. Skyscanner przedstawia w niej najniższe ceny lotów w różne części świata z najbliższego użytkownikowi lotniska.

//www.pasazer.com/img/images/normal/skyscanner,media,aplikacja%20(2).jpg
  • Kalendarz oznaczony kolorową legendą
Tak jak w poprzedniej wersji, użytkownicy mogą przeglądać kalendarz, w którym pojawiają się ceny biletów lotniczych na konkretne dni, dzięki czemu łatwiej można zaplanować podróż. W nowej wersji kalendarza pojawiło się dodatkowe ułatwienie w postaci kolorowych kodów, odwzorowujących sygnalizację świetlną. Kolor czerwony oznacza, że cena biletów jest wysoka i rezerwując bilety w te konkretne dni, użytkownik przepłaca. Kolor żółty oznacza, że nie przepłaca się, ale jednocześnie nie korzysta się z najniższych dostępnych ofert. Kolor zielony oznacza natomiast, że prawdopodobnie taniej już nie będzie – rezerwacja biletów na te dni jest najbardziej korzystna.

//www.pasazer.com/img/images/normal/skyscanner,media,aplikacja%20(2).png
  • Notyfikacje push dla alertów cenowych
Do tej pory były one dostępne dla użytkowników iPhone’a oraz iPada. Teraz także użytkownicy urządzeń działających pod kontrolą Androida otrzymają powiadomienia push mówiące o zmianach cen na interesujących ich trasach. Można więc w zasadzie zapomnieć o codziennym poszukiwaniu tanich biletów. Aplikacja mobilna SkyscannerTanie Loty sama poinformuje użytkownika o zmianie cen, pomagając w podjęciu decyzji o zakupie.
  • Prostsze wyszukiwanie za pomocą opcji „Wszędzie”
To idealna funkcjonalność dla osób poszukujących inspiracji –mających do dyspozycji określoną kwotę, ale niezdecydowanych na konkretny kierunek. Skyscanner przeanalizuje dla nich oferty przelotów do setek miejsc na całym świecie i przedstawi najlepsze ceny. Nie tylko pomaga to podjąć decyzję w sprawie kierunku podróży, ale również pozwala odkryć nieznane miejsca.
  • Ostatnie wyszukiwania zapisywane na ekranie startowym
Użytkownicy aplikacji mogą przerwać poszukiwania połączeń lotniczych w dowolnym momencie, bez obaw o utratę efektów swojej pracy. Po ponownym włączeniu aplikacji, ostatnie wyszukiwania pojawią się na jej ekranie startowym bez konieczności ponownego określania kryteriów wyszukiwania. Dodatkowo, po zalogowaniu się w aplikacji, wyszukiwania zostaną zsynchronizowane na wszystkich urządzeniach, na których korzystamy z usług Skyscanner. Można więc zacząć poszukiwania korzystając z telefonu w drodze do pracy, a dokończyć transakcję na spokojnie w domu, przy komputerze.
  • Lepsze filtrowanie wyników szukania
Najtańsze nie zawsze oznacza najlepsze.Nowa wersja aplikacji wprowadza specjalną ocenę Skyscanner, pozwalającą porównywać loty nie tylko pod względem ceny, ale również uwzględniając dodatkowe zmienne, takie jak długość lotu i liczba przesiadek. Dzięki temu szybko można znaleźć najlepsze i zarazem najwygodniejsze połączenie lotnicze. Rezultaty wyszukiwania można następnie segregować według ceny, godziny wylotu i przylotu lub za pomocą wspomnianej łącznej oceny. Najkrótsze i najtańsze loty będą dodatkowo wyróżniane.

//www.pasazer.com/img/images/normal/skyscanner,media,aplikacja%20(4).png

Fot. Skyscanner
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama