×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Katowice w kwietniu na plusieW kwietniu w porcie lotniczym Katowice Pyrzowice odprawiono o 19% więcej pasażerów w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego. Pierwszy kwartał tego roku zakończył się jednoprocentowym spadkiem, jednak bardzo dobre wyniki z zeszłego miesiąca spowodowały, że od początku roku ruch pasażerski. na katowickim lotnisku wzrósł o 4%. 

W kwietniu w Pyrzowicach odprawiono 168 251 pasażerów. W porównaniu z kwietniem 
2010 roku pasażerski ruch czarterowy wzrósł o 89% (odprawiono 28 895 pasażerów), a regularny o 11% (odprawiono 138 948 pasażerów). 

Wzrosła także o 22% liczba operacji, których linie lotnicze wykonały w sumie 2 036. Od początku roku w Katowice Airport odprawiono 573 800 pasażerów, o ponad 22 tysiące więcej, niż w okresie od stycznia do końca kwietnia 2010 roku.

Aktualnie Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze SA realizuje w Katowice Airport największy program inwestycyjny w historii portu. Trwa rozbudowa bazy technicznej do obsługi statków powietrznych. W kwietniu oddano do użytku zmodernizowany hangar techniczny, w którym jednocześnie można serwisować dwa samoloty wielkości Boeinga 737/Airbusa A320.  Obecnej trwa budowa nowego hangaru technicznego, który ma być oddany do użytku wiosną 2012 roku. Za kilkanaście dni rozpocznie się budowa nowej płyty postojowej oraz modernizacja dróg kołowania E1, E2 i D. Inwestycja znacząco zwiększy możliwości operacyjne pyrzowickiego lotniska. W przeciągu dwóch lat powstanie w sumie prawie 150 tys. m2 nowej nawierzchni lotniskowej, z czego 110 tys. m2 płyty postojowej (obecna powierzchnia wszystkich płyt postojowych w Pyrzowicach to 80 tys. m2). Trwają także prace studyjne związane z rozpoczęciem budowy nowej drogi startowej i przekształceniem obecnie istniejącej, w drogę kołowania. Roboty budowlane związane z realizacją tego projektu rozpoczną się w 2012 roku.

Anna Żuchlińska
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_efd74 - Profil
gość_efd74
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie