airberlin: Świąteczny airbus A320

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
26 listopada 2015 17:54
4 komentarze
Zgodnie z hasłem "Flying home for Christmas" (Lecę do domu na Święta), od dziś (26.11) świąteczny samolot airberlin ponownie zaczął latać na europejskich trasach przewoźnika.
Reklama

Samolot wykonał dziś (26.11) pierwszą rotację na trasie Düsseldorf - Berlin - Helsinki - Berlin - Monachium. Przewoźnik podał także wstępną listę innych tras jakie obsłuży udekorowany airbus A320. Z informacji do jakich dotarła redakcja Pasazer.com wynika, że airberlin nie wykona tym samolotem żadnego rejsu do Polski.

W tym roku specjalne barwy otrzymał airbus A320 o rejestracji D-ABNM potocznie nazywany we flocie "Merry Santa", który do przewoźnika został dostarczony w 12 listopada tego roku. Wyszukanym motywem w tym roku jest Św. Mikołaj Lindt "HELLO Santa", który ma wymiary 3,10 x 3,5 m i zdobi przednią część samolotu po obu stronach. Jego pokład to przyjemna dla oka nowa kabina airbusa gdzie każdy z zagłówków ma przyczepioną specjalną zakładkę "Flying home for Christmas".

//www.pasazer.com/img/images/normal/airberlin,christmas,a320,media%20(2).jpg
Jako ciekawostkę warto dodać, że wzorem poprzednich lat, pasażerowie airberlin przez cały grudzień mogą bezpłatnie przewieźć choinkę. Warunkiem transportu świątecznego drzewka jest maksymalna jego długość wynosząca 2 metry oraz powiadomienie Centrum Obsługi Klienta airberlin na co najmniej 48 godzin przed planowanym odlotem. Usługa ta jest szczególnie popularna wśród klientów linii, którzy spędzają swoje Boże Narodzenie w ciepłych krajach m.in. w Hiszpanii i Portugalii.

//www.pasazer.com/img/images/normal/airberlin,christmas,a320,media%20(1).jpg
Linia airberlin jest znana także z częstowania swoich pasażerów czekoladkami w kształcie serca. Od 26 listopada do 26 stycznia czekoladowe serca firmy Lindt dostępne są w specjalnej świątecznej edycji w trzech różnych kolorach (niebieski, zielony i czerwony), które dzięki specjalnej materiałowej taśmie mogą posłużyć jako ozdoby choinkowe.

Kolejnym świątecznym akcentem na pokładzie będzie serwowanie grzanego wina czyli tzw. Glühwein. Trunek ten będzie dostępny przez cały grudzień na wszystkich lotach airberlin do i z Austrii i Szwajcarii po godzinie 16:00.

Fot. airberlin
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_18306 2015-11-29 18:45   
gość_18306 - Profil gość_18306
W grudniu minie pierwsza rocznica mojego fatalnego lotu z Berlina do Krakowa, gdy zawrócono nas z kołującego już na start samolotu. Jedyne co nam zapewniono to nocleg w tanim hotelu w okolicach Poczdamu, bez kolacji z dojazdem za własne pieniądze. Do Krakowa dotarłem z 12 godzinnym opóźnieniem. I mimo najęcia firmy prawniczej nie otrzymałem należnego odszkodowania.
gość_a5f27 2015-11-26 22:42   
gość_a5f27 - Profil gość_a5f27
tonący brzytwy się chwyta...
Cóż, sam marketing nie pomoże...
cantus 2015-11-26 22:38   
cantus - Profil cantus
I dobrze, że nie wykonają tym samolotem żadnego rejsu do Polski. Boże Narodzenie pojmowane jako Św. Mikołaj Lindt "HELLO Santa" to co najwyżej kpina z Bożego Narodzenia. Czysta komercja, nic Bożego, a zwł, nie Narodzenie.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama