×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Płyny z bezcłówki nadal zakazane29 kwietnia Unia Europejska miała znieść zakaz wnoszenia na pokład samolotu płynów ze strefy bezcłowej. Konflikty między państwami członkowskimi spowodowały jednak, że na razie zakaz pozostanie w mocy.

Siim Kallas, komisarz europejski odpowiedzialny za transport, powiedział, że zakaz zostanie utrzymany, aby nie dezorientować pasażerów i uniknąć różnicowania przepisów wewnątrz Unii. Kallas podkreślił, że nie było szansy, aby 29 kwietnia znieść zakaz w całej Unii. Według Komisji zakaz pozostanie w mocy na "nieokreślony, lecz ograniczony" czas.

Obecnie pasażerowie podróżujący przez lotnisko w Unii Europejskiej muszą przepakować wszystkie płyny zakupione w strefie bezcłowej lotniska startu do bagażu rejestrowanego lub pozostawić je podczas kontroli bezpieczeństwa. Nieliczne wyjątki obejmują pasażerów podróżujących z Kanady i USA, Singapuru, Kuala Lumpur i niektórych lotnisk w Chorwacji.

Zniesienie zakazu podróżowania z płynami zakupionymi w strefie bezcłowej jest częścią większego planu. Zakłada on, że do 2013 roku wszystkie ograniczenia dotyczące transportu płynów w bagażu podręcznym zostaną zniesione. Przepisy te są w mocy od 2006 roku. Udaremniono wtedy zamach terrorystyczny, który opierał się na wykorzystaniu płynnych substancji wniesionych na pokład. Płyny po zmieszaniu stanowiły materiał wybuchowy o dużej mocy.

Dominik Sipińskigość_5bab6 - Profil
gość_5bab6
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie