×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Linetech przejmuje słoweńską Adria Airways Tehnika


Linetech nabył 100% akcji słoweńskiej spółki Adria Airways Tehnika (AAT). Przejmowana spółka – jest jednym z wiodących podmiotów w branży MRO w Europie Środkowej – specjalizuje się w obsłudze Airbusów oraz Bombardierów


Linetech przeprowadzając akwizycję AAT – dokonał pierwszej takiej transakcji w historii, gdzie polska spółka nabywa podmiot na międzynarodowym rynku lotniczym MRO. Adria Airways Tehnika posiada wieloletnie doświadczenie – począwszy od lat 60-tych XX wieku – w obsłudze technicznej samolotów pasażerskich, co pozwoliło jej wypracować silną i ugruntowaną pozycję na rynku MRO. Spółka posiada znacznie zdywersyfikowaną strukturę klientów – AAT obsługuje takich kluczowych operatorów lotniczych jak: Germanwings, AirBerlin, Swiss, SAS, Adria Airways oraz wiele innych. W szerokiej ofercie, Linetech posiadał do tej pory największe kompetencje w obsłudze Boeinga i Embraera. Spółka – w wyniku dokonanej akwizycji AAT – poszerza doświadczenie obsługowe o kolejne najpopularniejsze typy samolotów, takie jak Airbus oraz Bombardier. 

Akwizycja Adria Airways Tehnika – równolegle z rozwojem organicznym – stanowi dla nas jeden z kluczowych elementów strategii polegającej na umacnianiu pozycji Linetech nie tylko w Polsce, ale również w Europie. W ten sposób stajemy się jedną z czołowych firm MRO na rynku europejskim – mówi Krzysztof Pietkun, Przewodniczący Rady Nadzorczej. Nowy podmiot w strukturze naszego holdingu pozwala nam zwiększyć skalę prowadzonej działalności, jak i znacząco poszerza nasze kompetencje w branży MRO. Zwiększamy nasze moce przerobowe i utrwalamy nasze przewagi konkurencyjne – mówi Piotr Kaczor, prezes zarządu Linetech . 

Grupa Linetech – za sprawą przejęcia Adria Airways Tehnika – ma do dyspozycji łącznie 6 ciężkich hangarów serwisowych, które pozwalają na jednoczesną obsługę 13 różnych samolotów pasażerskich klasyfikacji kodu C. Linetech tym samym staje się liderem zarówno w Polsce, jak i w Europie Środkowo-Wschodniej. 

Po finalizacji procesu akwizycyjnego chcemy istotnie rozwijać nowo nabytą spółkę w Słowenii. Naszym celem jest efektywne inwestowanie w specjalistyczne narzędzia – nowe technologie i urządzenia – oraz wysoko-wykwalifikowaną kadrę specjalistów. Linetech zamierza również zwiększyć zatrudnienie i rozszerzyć programy szkoleń dla nowych pracowników. Dzięki przejęciu Adria Airways Tehnika nasz potencjał jest zdecydowanie większy, znacząco poszerzamy możliwości obsługi najbardziej popularnych typów statków powietrznych – Boeing, Airbus, Bombardier, Embraer i ATR – dodaje Kaczor.gość_d99a3 - Profil
gość_d99a3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie