Croatia Airlines: Po trzech kwartałach 3,9 mln HRK zysku netto

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
25 listopada 2015 08:37
Po dziewięciu miesiącach br. Croatia Airlines zanotowały zysk netto na poziomie 3,9 mln HRK (2,18 mln PLN). Zysk operacyjny wyniósł z kolei 4,8 mln HRK (2,68 mln PLN). Wynik ten jest lepszy niż zakładany.
Reklama

Dobre rezultaty linia notuje także w statystykach przewozowych. Od stycznia do września z jej usług skorzystało ponad 1,46 mln podróżnych. To o 2 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2014 r. Przy czym ruch na trasach regularnych wzrósł o 3 proc. Jak podkreśla przewoźnik, tak zadowalające wyniki udało się osiągnąć przy niezmienionej liczbie lotów w stosunku do ub. r.

W analizowanym okresie średnie wypełnienie samolotów wyniosło 70,2 proc. (+0,6 pkt proc.).

Prognozowany rezultat przewozowy na koniec roku to ok. 1,88 mln pasażerów. Oznacza to także, że udział linii w rynku chorwackim wyniesie 30 proc.

W pierwszych trzech kwartałach br. przewoźnik zanotował także wzrost sprzedaży o 4 proc. O 1/4 wzrosły także wydatki inwestycyjne (m.in. w ulepszanie floty i rozszerzenie kanałów dostępności biletów).

Croatia Airlines mają w tej chwili 12 partnerów code-share, z czego w tym roku do tego grona dołączyły Singapore Airlines i Air Canada.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama