×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Croatia Airlines: Po trzech kwartałach 3,9 mln HRK zysku netto


Po dziewięciu miesiącach br. Croatia Airlines zanotowały zysk netto na poziomie 3,9 mln HRK (2,18 mln PLN). Zysk operacyjny wyniósł z kolei 4,8 mln HRK (2,68 mln PLN). Wynik ten jest lepszy niż zakładany.


Dobre rezultaty linia notuje także w statystykach przewozowych. Od stycznia do września z jej usług skorzystało ponad 1,46 mln podróżnych. To o 2 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2014 r. Przy czym ruch na trasach regularnych wzrósł o 3 proc. Jak podkreśla przewoźnik, tak zadowalające wyniki udało się osiągnąć przy niezmienionej liczbie lotów w stosunku do ub. r.

W analizowanym okresie średnie wypełnienie samolotów wyniosło 70,2 proc. (+0,6 pkt proc.).

Prognozowany rezultat przewozowy na koniec roku to ok. 1,88 mln pasażerów. Oznacza to także, że udział linii w rynku chorwackim wyniesie 30 proc.

W pierwszych trzech kwartałach br. przewoźnik zanotował także wzrost sprzedaży o 4 proc.  O 1/4 wzrosły także wydatki inwestycyjne (m.in. w ulepszanie floty i rozszerzenie kanałów dostępności biletów).

Croatia Airlines mają w tej chwili 12 partnerów code-share, z czego w tym roku do tego grona dołączyły Singapore Airlines i Air Canada.


Reklama


Booking.com
gość_e952f - Profil
gość_e952f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie