×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Emirates: B777-300ER w Warszawie


Emirates wprowadził w ostatnich dniach do obsługi połączenia na trasie Warszawa - Dubaj boeinga B777-300ER, to największy samolot pasażerski latający regularnie z i do Polski.


Z tej okazji 17 listopada przewoźnik zorganizował specjalną konferencję prasową oraz wejście na pokład tej maszyny..

- W okresie od lutego 2013 r. do października 2015 r., ponad 400 tys. pasażerów podróżowało naszymi liniami pomiędzy Warszawą a Dubajem, a zapotrzebowanie ciągle rośnie. Wprowadzenie tego najnowocześniejszego samolotu oznacza nie tylko wzrost oferowania na trasie o 1722 miejsc tygodniowo. Dzięki temu osoby podróżujące z i do Warszawy mogą oczekiwać jeszcze wyższego standardu komfortu podczas lotu do Dubaju i w innych kierunkach. Nasze statystyki pokazują, że najpopularniejsze kierunki podróży wśród Polaków, oprócz Dubaju, to także Mauritius, Bangkok, Kolombo i Malediwy - powiedział Maciej Pyrka, Country Manager Emirates na Polskę.

//www.pasazer.com/img/images/normal/emirates,konfa,media%20(1).jpg
Klientów Emirates obsługuje wielonarodowy personel pokładowy, w skład którego wchodzi ponad 500 Polaków. Posiłki pokładowe przyrządzane są przez najlepszych szefów kuchni. Ponadto pasażerowie mają do dyspozycji system rozrywki pokładowej ice, oferujący dostęp do ponad 2 tysięcy kanałów z filmami, programami telewizyjnymi, grami, audiobookami i muzyką z całego świata, który od 11 lat nagradzany jest tytułem najlepszego systemu rozrywki pokładowej w rankingu Skytrax. Wszystkim klientom Emirates przysługują bardzo wysokie limity bagażu – do 50 kg w klasie pierwszej, 40 kg w klasie biznes i 30 kg w klasie ekonomicznej.

//www.pasazer.com/img/images/normal/emirates,konfa,media.jpg
- Wprowadzenie najnowocześniejszego Boeinga 777-300ER do obsługi codziennego połączenia na trasie Warszawa-Dubaj to wielkie wydarzenie nie tylko dla przewoźnika, ale również dla naszego lotniska. B777-300ER jest obecnie największym samolotem pasażerskim operującym na trasach z/do Polski. Jesteśmy dumni, że będziemy mogli codziennie oglądać go w Warszawie, ale przede wszystkim cieszymy się, że nasi pasażerowie będą mieli możliwość podróżowania z Lotniska Chopina w jeszcze bardziej komfortowych warunkach – powiedział Michał Kaczmarzyk, dyrektor Lotniska Chopina.

- Nowy, większy samolot wprowadzony na stałe przez Emirates jest dowodem na to, że polski rynek ma wielki potencjał, a zapotrzebowanie na loty przez Dubaj stale rośnie. Dla nas to także dowód, że rośnie atrakcyjność Lotniska Chopina i jego pozycja jako jednego z najważniejszych portów lotniczych w regionie Europy Środkowej – dodał Kaczmarzyk.

Wprowadzenie boeinga B777-300ER pozytywnie wpłynie również na polski import i eksport dzięki usługom Emirates SkyCargo. Na trasie z i do Warszawy samolot ten może przewieźć w luku bagażowym do 23 ton cargo w każdą stronę, zwiększając tym samym zdolność przewozową o 84 tony tygodniowo.

//www.pasazer.com/img/images/normal/emirates,b777,pbozyk3.jpg
Po konferencji zaproszeni goście oraz media udali się na pokład boeinga B777-300ER (A6-EBM).

//www.pasazer.com/img/images/normal/emirates,b777,pbozyk4.jpg
B777-300ER w trzyklasowej konfiguracji jest wyposażony w osiem prywatnych kabin (1-2-1) w klasie pierwszej:

//www.pasazer.com/img/images/normal/emirates,b777,pbozyk2.jpg
//www.pasazer.com/img/images/normal/emirates,b777,pbozyk1.jpg
//www.pasazer.com/img/images/normal/emirates,b777,pbozyk9.jpg
//www.pasazer.com/img/images/normal/emirates,b777,pbozyk8.jpg
42 rozkładane do pozycji leżącej fotele w klasie biznes:

//www.pasazer.com/img/images/normal/emirates,b777,pbozyk6.jpg
//www.pasazer.com/img/images/normal/emirates,b777,pbozyk5.jpg
//www.pasazer.com/img/images/normal/emirates,b777,pbozyk7.jpg
oraz 310 komfortowych siedzeń w klasie ekonomicznej:

//www.pasazer.com/img/images/normal/emirates,b777,pbozyk10.jpg
//www.pasazer.com/img/images/normal/emirates,b777,pbozyk11.jpg
//www.pasazer.com/img/images/normal/emirates,b777,pbozyk12.jpg
Samolot ten cieszy się dużą sympatią pasażerów Emirates i stanowi trzon floty przewoźnika. Obecnie linie dysponują 108 Boeingami 777-300ER i oczekują na dostawę 44 kolejnych.

Fot. Emirates, Piotr Bożykgość_baff2 - Profil
gość_baff2
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie