×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Turkish zarobił prawie 900 mln dol. w 9 miesięcy


Linie Turkish Airlines zanotowały zysk netto równy 877 mln dolarów amerykańskich po trzech kwartałach tego roku. To równowartość ok. 3,5 mld zł i o 21,3 proc. więcej niż w tym samym okresie 2014 r.


Turkish Airlines oficjalnie rozliczają się w dolarach amerykańskich, dlatego ich wyniki są podawane w tej walucie.

Turecka linia w okresie od stycznia do września uzyskała przychody ze sprzedaży w wysokości 8,05 mld dolarów, czyli o 5,4 proc. niższe niż rok temu. Jednak dzięki redukcji kosztów o ponad 600 mln dolarów oraz wyższym przychodom z działalności finansowej całkowity wynik spółki jest lepszy. 

Istotny wpływ na niższe koszty miało tańsze paliwo. W okresie od stycznia do września 2015 r. Turkish Airlines wydały na paliwo 2,29 mld dolarów, podczas gdy rok temu w tych samych miesiącach te koszty wyniosły 2,94 mld dol. Pozostałe wydatki pozostały na podobnym poziomie jak rok temu - koszty płacy nieznacznie zmalały (939 mln dol. wobec 949 mln rok temu), podobnie jak koszty kontroli ruchu lotniczego (379 mln dol. wobec 405 mln rok temu).

W samym III kwartale Turkish Airlines miały 3,26 mld dolarów przychodów (wobec 3,32 mld rok temu) i 471 mln dol. zysku netto (wobec 635 mln rok temu).gość_3da34 - Profil
gość_3da34
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie