×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


We Frankfurcie o 4,3 proc. pasażerów więcej


Największe lotnisko w Niemczech odprawiło w październiku 5,7 mln pasażerów. To o 4,3 proc. więcej niż rok temu, choć ubiegłoroczne statystyki zostały osłabione przez dwudniowy strajk pilotów Lufthansy.Liczba operacji wzrosła o 1,5 proc. do 42,6 tys., a łączna maksymalna masa startowa wszystkich maszyn startujących lub lądujących we Frankfurcie o 2,8 proc. Ruch cargo we Frankfurcie zmniejszył się o 1,5 proc. do 185,2 tys. ton.

Wzrosty odnotowała także większość lotnisk z grupy Fraport AG. W Lublanie przybyło 9,4 proc. podróżnych (128,5 tys. osób), a w Limie aż 11,7 proc. (1,6 mln). Dwa bułgarskie lotniska z grupy, Warna i Burgas, łącznie odprawiły 86,3 tys. pasażerów, co stanowiło wzrost o 10,5 proc. Wzrosty odnotowały także lotniska w Hanowerze (o 1,8 proc. do 581,4 tys. osób) i Xi'an w Chinach (o 8,7 proc. do 2,9 mln). 

Ruch nieznacznie zmniejszył się na lotnisku w Antalyi (o 0,8 proc. do 2,8 mln osób), a wyraźniej w Sankt Petersburgu (o 5,1 proc. do 1,1 mln). Za ten ostatni spadek odpowiadał przede wszystkim słaby popyt krajowy na połączenia rosyjskie.gość_2e5b3 - Profil
gość_2e5b3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie