×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Turkish: Bardzo dobre wyniki za 10 miesięcy


Od stycznia do końca października 2015 r. linie Turkish Airlines przewiozły 51,8 mln pasażerów - o 12,1 proc. więcej niż rok temu w tych samych miesiącach. Ruch najszybciej wzrasta na trasach krajowych.W obrębie Turcji od początku roku przewoźnik obsłużył o 16,2 proc. więcej pasażerów niż w tym samym okresie 2014 r. Na trasach międzynarodowych wzrost wyniósł 9,2 proc.

O 6,6 proc. wzrosła liczba pasażerów w klasach premium, a z kolei liczba osób przesiadających się w Stambule wzrosła aż o 18,4 proc.

Wzrosty były jednak nieco wolniejsze niż przyrost oferowania. Od początku roku ASK Turkish Airlines wzrósł o 13 proc., a nowe oferowanie było rozłożone niemal równo między trasy krajowe i międzynarodowe. Ruch mierzony wskaźnikiem RPK wzrósł jednak o 11,5 proc. i przyrost był wyraźnie większy na trasach krajowych (+15,6 proc.). To doprowadziło do spadku średniego wskaźnika wypełnienia na całej siatce połączeń o 1,2 pkt. proc. do 78,9 proc.

Turkish Cargo również zanotował duże wzrosty i przewiózł 581,708 ton cargo i poczty, to o 7,1 proc. więcej niż rok temu 542,935 ton).

Przewoźnik oferuje obecnie loty do 279 miast na świecie (wzrost o 17 tras): 229 z nich to połączenia międzynarodowe, a 48 to rejsy krajowe. Jako ciekawostkę warto dodać, że Turkish jest jedyną linią lotniczą latającą do tak dużej liczby krajów niż jakakolwiek inna linia lotnicza.

Do końca października 2015 r. flota powiększyła się z 260 do 297 samolotów. W ostatnim czasie do floty dołączyło 18 samolotów szerokokadłubowych, jeden frachtowiec oraz 18 maszyn wąskokadłubowych.gość_c496c - Profil
gość_c496c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie