×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Rekordowe statystyki Luton


Lotnisko Londyn-Luton odprawiło w październiku o 21,5 proc. więcej pasażerów niż w tym samym miesiącu rok temu. To pozwoliło po raz pierwszy w historii przekroczyć poziom 12 mln podróżnych w ciągu 12 miesięcy.


Luton zwiększa liczbę pasażerów w ujęciu rocznym nieprzerwanie od 19 miesięcy. W październiku z portu lotniczego na północ od Londynu skorzystał ponad milion podróżnych.

Jak podkreślono w komunikacie prasowym, wzrosty liczby pasażerów są częściowo skutkiem wartego 110 mln funtów programu przebudowy lotniska. Obejmuje on m.in. przeprojektowanie terminala, lepsze połączenia kolejowe (wraz z rozwojem połączeń nocnych i objęciem ich płatnościami elektronicznymi kartą Oyster) i podwojenie powierzchni handlowej na lotnisku. 

Do tej pory lotnisko przebudowało m.in. strefę kontroli bezpieczeństwa, co znacznie zwiększyło jej przepustowość i komfort pasażerów przed lotem.gość_f1097 - Profil
gość_f1097
  

W tym temacie przeczytaszPasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie