×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Najlepszy październik w historii w Kopenhadze


Lotnisko w Kopenhadze odprawiło w październiku 2,48 mln pasażerów. To wzrost o 6,2 proc. i najlepszy październikowy wynik w historii lotniska. Za przyrost odpowiadają trasy interkontynentalne i europejskie.


Zarówno ruch interkontynentalny, jak i europejski wzrosły o po 7,1 proc. (odpowiednio do 237 tys. i 2,09 mln pasażerów). Tempo wzrostu spowolnił nieco spadek na trasach krajowych, na których podróżowało 150 tys. pasażerów (-5 proc.). 

- Wyraźny wzrost o 7,1 proc. w sektorze lotów międzynarodowych jest znakiem, że nasz plan wzrostu z 25 do 40 mln pasażerów odprawianych rocznie ma sens - podkreślił cytowany w komunikacie prasowym Thomas Woldbye, dyrektor wykonawczy lotniska w Kopenhadze. 

Problemem dla lotniska jest jednak spadający odsetek pasażerów tranzytowych. W październiku w Kopenhadze przesiadało się 284 tys. osób - o 3,7 proc. mniej niż rok temu. 

Liczba operacji lotniczych wyniosła 23,1 tys. i była o 0,2 proc. wyższa niż rok temu. 

Najpopularniejszymi trasami z i do Kopenhagi w październiku były: Londyn (188 tys., wzrost o 14,1 proc.), Sztokholm (148 tys., wzrost o 8,8 proc.) i Oslo (136 tys., wzrost o 5,6 proc.). Spośród czołowych dziesięciu kierunków najszybciej rosła liczba pasażerów do i z Rzymu - o 28,7 proc. do 56 tys. 

Od początku roku Kopenhaga odprawiła 22,61 mln podróżnych, o 2,5 proc. więcej niż w tym samym okresie 2014 r.gość_d99a3 - Profil
gość_d99a3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie