×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Czech Airlines podpisało układ ze związkami


Linie Czech Airlines doszły do porozumienia w sprawie nowego układu zbiorowego pracy z wszystkimi pięcioma związkami zawodowymi aktywnymi w spółce.


Nowe porozumienie z pracownikami będzie obowiązywało do końca 2016 r. Po stronie społecznej podpisały je: Czeski Związek Kontrolerów Ruchu Lotniczego (CZALDA), Czeski Związek Pilotów Liniowych (CZALPA), Czeski Związek Personelu Pokładowego (OOPL), Związek Zawodowy Transportu (OSD), Związek Zawodowy Pracowników Sektora Lotniczego (OSZL). 

Dodatkowo Czech Airlines doszły do porozumienia z OOPL w sprawie warunków wynagrodzenia i układania grafików pracy. 

Poprzedni układ zbiorowy obowiązywał do końca 2014 r. W tym roku trwał spór związkowców z przewoźnikiem, który doprowadził do jednego strajku.

- Jestem przekonany, że nowy układ zbiorowy poprawi atmosferę pracy i pozwoli nam całkowicie skupić się na niedawno ogłoszonych innowacjach w produkcie. Jestem pewien, że będziemy w stanie zmonetyzować nasze wspólne wysiłki i dzięki temu osiągniemy bardzo dobry wynik finansowy w 2016 r. - powiedział cytowany w komunikacie prasowym Jozef Sinčák, prezes Czech Airlines.gość_63396 - Profil
gość_63396
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie