×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Norwegian ma brytyjski certyfikat


Linia Norwegian Air Shuttle uzyskała brytyjski certyfikat operatora lotniczego (AOC), dzięki któremu operacje m.in. z bazy w Londynie-Gatwick przejmie nowa spółka Norwegian UK. To pozwoli na szybszą ekspansję na trasach długodystansowych.


Dzięki brytyjskiemu certyfikatowi Norwegian będzie mógł uruchomić nowe trasy do krajów, z którymi Wielka Brytania ma podpisane odpowiednie umowy dwustronne. Przewoźnik jest zainteresowany lotami między innymi do Azji, RPA i Ameryki Południowej. 

Nowy certyfikat nie będzie miał jednak przełożenia na trasy do Stanów Zjednoczonych. Te loty norweska linia chce docelowo wykonywać za pośrednictwem irlandzkiej spółki-córki Norwegian Air International. Co prawda przewoźnik ma już irlandzki certyfikat, ale czeka od ok. półtora roku na zgodę amerykańskiego Departamentu Transportu. Władze w Stanach są pod presją własnych linii i związków zawodowych, by takiej zgody nie wydawać.

Do czasu uzyskania zezwolenia od Departamentu Transportu Norwegian wykonuje loty do Stanów przez swoją główną linię. 

Przeniesienie operacji do NAI umożliwiłoby m.in. zatrudnianie personelu na warunkach irlandzkich, a nie norweskich, co byłoby dla linii znacznie tańsze. 

Jednak w oczekiwaniu na rozwój sytuacji w Stanach Norwegian zamierza uruchamiać inne kierunki długodystansowe. Najprawdopodobniej spółka skupi się na rozbudowie bazy w Gatwick - to obecnie najszybciej rosnąca baza linii. 

Norwegian oferuje obecnie loty z Londynu-Gatwick do Nowego Jorku, Los Angeles, Orlando, Fort Lauderdale i do Portoryko, a wkrótce uruchomi jeszcze połączenie do Bostonu. W Gatwick stacjonują dwa boeingi 787-8 Dreamliner norweskiej linii oraz osiem boeingów 737-800, które wykonują rejsy europejskie.gość_baff2 - Profil
gość_baff2
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie