Porty lotnicze w Polsce - za dużo czy za mało?

Jarosław Wiedzm - Profil Jarosław Wiedzm
13 listopada 2015 13:55
3 komentarze
Przegląd prasy:
Mamy za dużo portów lotniczych. Mamy ich za mało, szczególnie w obsłudze cargo. Oba twierdzenia dają się uzasadnić. Oba można byłoby pogodzić np. w strategii rządowej dla sektora. Gdyby istniała... - wiecej na wnp.pl.
Reklama

Powyższy materiał pochodzi z "Wirtualny Nowy Przemysł", czytaj cały artykuł » Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułów zamieszczanych w przeglądzie prasy. Niniejszy materiał stanowi jedynie krótkie omówienie artykułu. Pod streszczeniem zamieszczony został link, pod którym znajduje się pełny artykuł.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_6b1bd 2015-11-15 15:25   
gość_6b1bd - Profil gość_6b1bd
problem polega wlasnie na tym, azeby nie budowac lotnisk w malych pipidowkach, ktorych potencjal nie pozwala na ich utrzymanie. Wlasnie w krajach zachodnich warunkiem koniecznym na utrzymanie portu lotniczego jesz dokladny rachunek ekonomiczny i potencjal danego miasta a nie widzimisie jakiegos regionu w ktorym kwitnie "radosna tworczosc" jakiegos kacyka. O tym zapomniala Hiszpania robiac dokladnie ten sam blad co obecnie Polska, sa pieniadze z Unii no to budujemy np. lotnisko w Gdyni oddalone o 20 km od istniejacego w Gdansku - to jest polska paranoja. Nasz kraj nie stac na zabawe w male i malutkie porty lotnicze wedlug poboznych zyczen co niektorych regionow. Tam gdzie istnieje zapotrzebowanie i jest potencjal - prosze bardzo.
gość_38414 2015-11-13 19:21   
gość_38414 - Profil gość_38414
gość_18760: Myślę, że nie na tym problem polega. Powinniśmy brać przykład raczej z zachodu, żeby w regionach zrobić małe lotniska, a nie port lotniczy dla pipidówy dolnej.
gość_18760 2015-11-13 15:07   
gość_18760 - Profil gość_18760
Polska btrzebuje portu lotniczego w kazdej gminie. Juz przebieraja nogami takie "olbrzymie" miasta jak Torun, Koszalin, Czestochowa, Bialystok itd. Niewazne, ze nikt nie bedzie z tych miast latal, ale zostanie zaspokojona ambicja lokalnych kacykow wladzy i to sie liczy. Polska jest bardzo "bogatym" krajem, ze pozwala decyzje o budowie nowych portow podejmowac loklanych ksieciom, czyli marszalkom wojewodztw, ktorzy chca sobie podbudowac wlasne ego i buduja co chca. O sieci lotnisk, szlakow kominikacyjnych, czy polaczen kolejowych powinien decydowac rzad a nie lokalni wtaszkowie. Polska nierzadem stoi.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama