Nowe partnerstwo Singapore i Lufthansy

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
13 listopada 2015 09:01
Singapore Airlines (SIA) i Lufthansa podpisały rozszerzoną umowę partnerską. Obie linie latające na kluczowych trasach między Europą i Singapurem będą działały na zasadzie joint-venture, znacząco rozszerzą siatkę połączeń lotów code-share oraz pogłębią współpracę handlową.
Reklama

Loty między Singapurem a Frankfurtem i Monachium, jak również loty pomiędzy Singapurem a Zurychem, mają być obsługiwane na zasadzie tzw. revenue-sharing czyli dzielenia przychodów. Nowe połączenie Singapore między Singapurem a Düsseldorfem, które wystartuje w lipcu 2016, będzie również objęte tą umową.

Obie linie lotnicze zamierzają również współpracować na kluczowych rynkach w Europie, Azji Płd.-Wsch. i Australii poprzez koordynację rozkładów lotów tak, aby zapewnić pasażerom bardziej wygodne połączenia, wspólną ofertę taryf promocyjnych, ujednolicenie programów korporacyjnych i wzmocnić ofertę dla klientów korporacyjnych poprzez wprowadzenie ulepszeń do programach lojalnościowych.

Zawarta pomiędzy Singapore i Lufthansą umowa partnerska dotyczy także linii SilkAir, Austrian Airlines oraz SWISS.

//www.pasazer.com/img/images/normal/lufthansa,singapore,partners,media.jpg
Rozszerzenie liczby rejsów code-share zapewni pasażerom Singapore wygodne połączenia na ponad 20 trasach do miast w Austrii, Belgii, Niemczech i Szwajcarii - z hubów we Frankfurcie, Monachium i Zurychu. Lufthansa i SWISS będą obsługiwać loty code-share z Singapore oraz SilkAir na trasach do Azji Płd.-Wsch. i w region Płd.-Zach. Pacyfiku. Umowa code-share będzie w przyszłości rozszerzana o nowe miasta.

Niektóre z punktów umowy będą wprowadzone już w najbliższych miesiącach, dotyczy to przede wszystkim połączeń objętych nową umową code-share. Inne elementy umowy, które wymagają dodatkowych regulacji oraz zatwierdzenia przez odpowiednie organy państwowe będą wdrażane stopniowo w ciągu nadchodzącego roku.

//www.pasazer.com/img/images/normal/singapore,a380,zurych2.png
- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że osiągnęliśmy porozumienie w sprawie rozszerzonego partnerstwa, które przyniesie znaczące korzyści dla pasażerów poprzez wzrost liczby połączeń oraz więcej rejsów na zasadach code-share. Singapore Airlines miały długotrwałe związki z Lufthansą, która jest idealnym partnerem – przewoźnikiem o doskonałej sieci połączeń. Niniejsza umowa pogłębia więzi z Grupą Lufthansy, tworząc solidny fundament dla licznych możliwości współpracy handlowej - powiedział Goh Choon Phong, prezes Singapore Airlines.

- To kolejny przykład na to, jak dobre partnerstwo może służyć naszym klientom i jak wspólnie możemy zapewnić korzyści, których inaczej nie bylibyśmy w stanie zaoferować - dodał Phong.

//www.pasazer.com/img/images/airplane/LH%20A380%20D-AIMC.jpg
- Możemy spojrzeć wstecz na długą i owocną współpracę z Singapore Airlines. Teraz wzmacniamy tę współpracę między dwoma wiodącymi przewoźnikami o nowe joint venture, które jest w najlepszym interesie wszystkich naszych pasażerów zarówno w Europie jak i w Azji Płd.- Wsch. Dzięki bliższej współpracy, obie linie mogą zaoferować lepsze połączenia i jeszcze lepsze usługi - powiedział Carsten Spohr, prezes zarządu i dyrektor generalny Deutsche Lufthansa AG.

- Nasza zintensyfikowana współpraca z Singapore Airlines jest doskonałym uzupełnieniem naszej sieci globalnej joint venture i jest podstawą naszej strategii w Azji. Wszystkie umowy partnerstwa strategicznego pomogą Grupie Lufthansy w dalszej konsolidacji naszej pozycji na wszystkich kluczowych rynkach - dodał Spohr.

Fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama