Radom bez airBaltic. Biletów nie ma w sprzedaży

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
12 listopada 2015 07:41
51 komentarzy
Połączenia z Radomia do Rygi zniknęły z systemu rezerwacyjnego linii airBaltic - informują czytelnicy na forum Pasazer.com. Ostatni lot ma się odbyć 18 listopada.
Reklama

Według systemu rezerwacyjnego przewoźnika z Radomia do stolicy Rygi będzie można polecieć jeszcze jedynie cztery razy: dziś (12.11), w sobotę, wtorek i środę. Potem trasa zostanie zamknięta - biletów na żadną późniejszą datę, nawet wiosną, nie można kupić.

- Potwierdzamy wiadomość o odwołaniu przez airBaltic połączenia do Rygi. Port Lotniczy Radom został już o tym oficjalnie poinformowany. Powodem takiej decyzji jest niewielka liczba pasażerów udających się do i ze stolicy Łotwy. Ostatni lot odbędzie się 18 listopada. Pasażerowie, którzy zakupili bilety na loty po tym terminie, będą poinformowani przez łotewskiego przewoźnika o alternatywnym sposobie dotarcia do celu - przyznaje w rozmowie z Pasazer.com Kajetan Orzeł, rzecznik prasowy lotniska w Radomiu. - Spółka czyni intensywne starania aby w najbliższym czasie uruchomić nowe, atrakcyjne i spełniające oczekiwania pasażerów kierunki.

Wycofanie airBaltic oznacza, że lotnisko znów nie będzie miało żadnych połączeń regularnych. Pod koniec października rejsy do Pragi skasowała linia Czech Airlines.

airBaltic był pierwszym przewoźnikiem w Radomiu - rozpoczął loty do Rygi od początku września. Jednak ich obłożenie było znacznie poniżej satysfakcjonującego spółkę poziomu. W wielu samolotach leciało tylko po kilka osób.

M.in. właśnie o słabym wypełnieniu samolotów mówiła w wywiadzie dla Pasazer.com Dorota Sidorko, prezeska radomskiego lotniska. Według niej trasy rozwijały się obiecująco, a jednym z powodów niskiego obłożenia jest... krytyka mediów.

#aktualizacja - dochodzi komentarz rzecznika lotniska#
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Krzysiek1991 2015-11-27 18:58   
Krzysiek1991 - Profil Krzysiek1991
Jeden z legalnych buckamacherów(sts) ma nawet zakłady czy do końca roku bądź wiosny zostaną wznowione loty do Radomia przez linie pasażerskie :D
moherowy 2015-11-24 11:49   
moherowy - Profil moherowy
Na początku pomyślałem, że to śmieszne. Ostatecznie stwierdziłem: żałosne. Ten człowiek robi niezłą opinię Politechnice Warszawskiej...
zobacz link
gość_0b484 2015-11-18 21:36   
gość_0b484 - Profil gość_0b484
Rok 2015 to ok. 500 pax.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama