easyJet uruchomi program lojalnościowy

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
11 listopada 2015 13:30
1 komentarz
Brytyjski przewoźnik easyJet od początku przyszłego roku rozpocznie wdrażanie programu lojalnościowego "Flight Club". Będą mogli do niego przystąpić jedynie wybrani pasażerowie, którzy odbywają co najmniej 20 lotów rocznie tą linią.
Reklama

Proces wdrażania usługi "Flight Club" potrwa ok. 12 miesięcy. easyJet spodziewa się, że weźmie w nim udział kilkaset tysięcy pasażerów. Jest skierowany przede wszystkim dla tych pasażerów, którzy już teraz wracają na pokład samolotów easyJet - linia szacuje, że ok. 74 proc. jej pasażerów (czyli ponad 50 mln osób w 2014 r.) korzysta z oferty częściej niż raz.

Program lojalnościowy był do tej pory testowany na ok. 15 tys. podróżnych. Po uwzględnieniu ich uwag easyJet przedstawił ostateczny kształt "Flight Club". Nie będzie to typowy program, w którym np. zbiera się mile za odbyte loty. easyJet chciał raczej stworzyć ofertę, która da bezpośrednie korzyści często latającym pasażerom.


- Chcieliśmy w ten sposób docenić często latających oraz promować i wynagradzać lojalność naszych pasażerów - podkreśliła na konferencji prasowej w siedzibie linii w Luton Carolyn McCall, szefowa easyJeta. Dodała: - Program "Flight Club" nie przypomina tradycyjnych programów lojalnościowych, które zostały źle ocenione przez naszych klientów. Dzięki ich opiniom udało nam się stworzyć produkt szyty na miarę ich potrzeb.

Zaproszeni do "Flight Club" pasażerowie zyskają: możliwość bezpłatnej zmiany rezerwacji, do pięciu bezpłatnych zmian danych osobowych pasażerów (np. nazwiska) w ciągu roku, gwarancję najniższej ceny (jeśli pasażer w ciągu 48 godzin od rezerwacji znajdzie tańszy bilet, easyJet wyrówna różnicę i da pasażerom rabat), dostęp do ofert specjalnych i wcześniejszą informację o nowych trasach oraz osobne biuro obsługi klienta.

Szczegóły programu lojalnościowego zostaną ujawnione po rozpoczęciu jego wdrażania na początku 2016 r.

fot. Dominik Sipinski
Reklama

Ostatnie komentarze

krzysiekl 2015-11-12 09:39   
krzysiekl - Profil krzysiekl
ciekawe czy będzie jakaś forma integracji z programem Emirates, obecnie mozna wykorzystywać mile Skywards na loty Easyjet.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama