Nowy hangar dla LOTAMS

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
10 listopada 2015 17:05
3 komentarze
W bezpośrednim sąsiedztwie Lotniska Chopina w Warszawie, na terenie bazy technicznej firmy LOT Aircraft Maintenance Services powstanie nowy hangar o powierzchni ponad 7,5 tysiąca metrów kwadratowych.
Reklama

Konstrukcja hangaru umożliwi przyjęcie wszystkich szerokokadłubowych samolotów pasażerskich, w tym boeingów B787 dreamliner oraz airbusów A350. Zgodnie z przyjętym harmonogramem, budowa ma zakończyć się w 2017 roku.

Dynamiczny rozwój branży lotniczej, a zwłaszcza wprowadzanie nowych modeli samolotów oraz rosnąca liczba przewożonych pasażerów przekładają się na konieczność dostosowania usług i infrastruktury do nowych potrzeb klientów.

LOTAMS to Spółka specjalizująca się w obsłudze technicznej samolotów pasażerskich. Jest jedynym Autoryzowanym Centrum Obsługowym Embraer na obszar Europy Centralnej oraz Wschodniej. Od 5 lat działa samodzielnie na rynku MRO (Maintenance Repair & Overhaul) i dynamicznie się rozwija, obsługując nie tylko Polskie Linie Lotnicze LOT, ale także kilkudziesięciu innych operatorów linii lotniczych z całego świata. W chwili obecnej dysponuje 4 hangarami oraz nowoczesnym magazynem części lotniczych, a przede wszystkim wysoko wyspecjalizowanym personelem obsługi technicznej. Dzięki temu może oferować usługi 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Oferta obsługi w nowym hangarze będzie kierowana nie tylko do przewoźników operujących z Lotniska Chopina, ale też innych, zwłaszcza tych posiadających w swojej flocie samoloty Boeing B787 Dreamliner.

Wspomniana budowa wymaga dopełnienia wielu formalności, jak również pozyskania źródeł finansowania. Spółka otrzymała już promesę kredytową i jednocześnie prowadzi rozmowy z Ministerstwem Skarbu Państwa na temat dofinansowania budowy poprzez skorzystanie z możliwości jakie daje Fundusz Restrukturyzacji Przedsiębiorstw.

Obecnie zakończony został etap opracowania projektu koncepcyjnego oraz trwają procedury administracyjne mające na celu uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy. W najbliższej przyszłości Spółka ma zamiar dokonać, w procesie konkursu ofert, wyboru wykonawcy projektu budowlanego, a następnie generalnego wykonawcy.

wizualizacje LOTAMS


Reklama
Tagi
lotams

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_e813a 2015-11-15 23:51   
gość_e813a - Profil gość_e813a
Dobra wieść.
gość_27cd7 2015-11-10 19:57   
gość_27cd7 - Profil gość_27cd7
"Konstrukcja hangaru umożliwi przyjęcie wszystkich szerokokadłubowych samolotów pasażerskich, w tym boeingów B787 dreamliner oraz airbusów A350" - czyli zmieści się też nawet Airbus A380 ???
gość_81b2f 2015-11-10 19:50   
gość_81b2f - Profil gość_81b2f
i tak trzymac, byle LOT pial sie w gore
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama