×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Nowy hangar dla LOTAMS


W bezpośrednim sąsiedztwie Lotniska Chopina w Warszawie, na terenie bazy technicznej firmy LOT Aircraft Maintenance Services powstanie nowy hangar o powierzchni ponad 7,5 tysiąca metrów kwadratowych.


Konstrukcja hangaru umożliwi przyjęcie wszystkich szerokokadłubowych samolotów pasażerskich, w tym boeingów B787 dreamliner oraz airbusów A350. Zgodnie z przyjętym harmonogramem, budowa ma zakończyć się w 2017 roku. 

Dynamiczny rozwój branży lotniczej, a zwłaszcza wprowadzanie nowych modeli samolotów oraz rosnąca liczba przewożonych pasażerów przekładają się na konieczność dostosowania usług i infrastruktury do nowych potrzeb klientów. 

LOTAMS to Spółka specjalizująca się w obsłudze technicznej samolotów pasażerskich. Jest jedynym Autoryzowanym Centrum Obsługowym Embraer na obszar Europy Centralnej oraz Wschodniej. Od 5 lat działa samodzielnie na rynku MRO (Maintenance Repair & Overhaul) i dynamicznie się rozwija, obsługując nie tylko Polskie Linie Lotnicze LOT, ale także kilkudziesięciu innych operatorów linii lotniczych z całego świata. W chwili obecnej dysponuje 4 hangarami oraz nowoczesnym magazynem części lotniczych, a przede wszystkim wysoko wyspecjalizowanym personelem obsługi technicznej. Dzięki temu może oferować usługi 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.  

Oferta obsługi w nowym hangarze będzie kierowana nie tylko do przewoźników operujących z Lotniska Chopina, ale też innych, zwłaszcza tych posiadających w swojej flocie samoloty Boeing B787 Dreamliner.

Wspomniana budowa wymaga dopełnienia wielu formalności, jak również pozyskania źródeł finansowania. Spółka otrzymała już promesę kredytową i jednocześnie prowadzi rozmowy z Ministerstwem Skarbu Państwa na temat dofinansowania budowy poprzez skorzystanie z możliwości jakie daje Fundusz Restrukturyzacji Przedsiębiorstw.

Obecnie zakończony został etap opracowania projektu koncepcyjnego oraz trwają procedury administracyjne mające na celu uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy. W najbliższej przyszłości Spółka ma zamiar dokonać, w procesie konkursu ofert, wyboru wykonawcy projektu budowlanego, a następnie generalnego wykonawcy.

wizualizacje LOTAMS

gość_ca617 - Profil
gość_ca617
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie