×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lotnisko w Kopenhadze zarobi ponad plan


Spółka Copenhagen Airports odnotowała po trzech kwartałach zysk brutto równy 1,08 mld koron duńskich (ok. 620 mln zł). To o 4,7 proc. więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Dobry wynik pozwolił spółce na podniesienie rocznej prognozy zysku.W pierwszych dziewięciu miesiącach roku Copenhagen Airports miała o 3,5 proc. wyższe przychody niż rok temu. Wynikało to w dużej mierze ze wzrostu liczby pasażerów - ruch na lotnisku w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy wzrósł o 2 proc. do ponad 20,1 mln pasażerów. 

Wzrost liczby pasażerów przełożył się na wyższe przychody również z innych obszarów niż opłaty lotniskowe. Przychody z handlu na lotnisku wzrosły o 7 proc., z parkingów - o 2,9 proc., a z działalności hotelowej - o 4,4 proc.

Te dobre wyniki pozwoliły na zwiększenie prognozy zysku całorocznego. Obecnie spółka oczekuje, że zarobi brutto między 1,375 a 1,45 mld koron duńskich - wcześniejsza prognoza z sierpnia mówiła o poziomie 1,3-1,4 mld. gość_ea08e - Profil
gość_ea08e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie