×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Aeroports de Paris zwiększyły przychody o 5 proc.


Spółka zarządzająca m.in. lotniskami w Paryżu uzyskała w pierwszych trzech kwartałach tego roku 2,19 mld euro przychodów, czyli o 5,3 proc. więcej niż rok temu. Działalność lotnicza zapewnia 60 proc. z tych przychodów.


Przychody związane z działalnością lotniczą (czyli przede wszystkim opłaty lotniskowe) przyniosły spółce w okresie od stycznia do września 2015 r. 1,31 mld euro - o 5,1 proc. więcej niż rok temu. Drugim co do wielkości źródłem przychodów była działalność handlowa i usługowa, z której pochodziło 680 mln euro przychodu (wzrost o 4,3 proc.).

Wzrost przychodów był proporcjonalny do przyrostu ruchu lotniczego, który wyniósł 105 mln pasażerów, czyli o 5,2 proc. więcej niż rok temu. Statystyka ta jest proporcjonalna do udziałów - spółka ADP wlicza do swojego ruchu tylko 38 proc. ruchu z lotnisk z grupy TAV, w której ma dokładnie taki udział. 

Sprzedaż na lotniskach w przeliczeniu na pasażera wzrosła aż o 10,5 proc. do 19,4 euro. Przełożyło się to na 13,2-proc. wzrost przychodów dla spółki z handlu po stronie airside. Dla porównania, handel po stronie landside wzrósł jedynie o 4,5 proc. 

Pozytywnym zjawiskiem dla spółki jest stabilny wzrost przychodów w ujęciu kwartalnym. Od stycznia do marca ADP uzyskało przychody równe 671 mln euro, w II kwartale - 751 mln, a w III kwartale - 772 mln. gość_9ec2a - Profil
gość_9ec2a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie