×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Prawie 200 tys. pasażerów we Wrocławiu


Blisko 200 tys. podróżnych skorzystało z Portu Lotniczego Wrocław w październiku 2015 r. W porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku oznacza to wzrost o 6,7 proc.


Liczba pasażerów według miesięcy
Od początku roku do końca października odnotowaliśmy już ponad 2 miliony pasażerów, czyli o ponad 12 proc. więcej niż w tym samym okresie przed rokiem - mówi cytowany w komunikacie prasowym Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław.

Statystyka całego roku we Wrocławiu, według szacunków portu lotniczego, powinna sięgnąć 2,3 mln podróżnych, co byłoby najlepszym wynikiem w historii tego lotniska.

Na trasach międzynarodowych tanie linie obsłużyły w ostatnim miesiącu ponad 114 tys. pasażerów, czyli o 14 proc. więcej niż w październiku 2014 r. Wśród kierunków południowych najwięcej podróżnych przybyło na trasie do Malagi (33,7 proc.), a wśród połączeń na Wyspy Brytyjskie do Londynu Luton (44,2 proc.).

Ogromną popularnością nadal cieszy się także krajowe połączenie niskokosztowe do Warszawy-Modlina. W październiku wybrało je blisko 18 tys. pasażerów, co oznacza wzrost o blisko 80 proc. - dodaje Sztucki. 

Z połączeń sieciowych skorzystały blisko 34 tys. podróżnych, czyli o 10,4 proc. więcej niż w październiku 2014 r. W tym segmencie coraz bardziej popularna jest Kopenhaga (wzrost o 27,2 proc.), a największy wzrost odnotowała Lufthansa na trasie do Frankfurtu (39,8 proc.). Dodatkowo, mimo wprowadzenia większych samolotów wypełnienie na tym kierunku zbliża się do 90 proc.

Na wielu kierunkach przewoźnicy operujący z naszego lotniska odnotowują wypełnienie na poziomie ponad 90 proc. To najlepiej obrazuje atrakcyjność siatki połączeń wrocławskiego lotniska. W połączeniu ze znakomitą dostępnością komunikacyjną portu, sprawną obsługą i dodatkowymi usługami daje to solidną podstawę do utrzymania długoterminowego trendu wzrostowego - podkreśla Jarosław Sztucki.

Samoloty latające na trasie do Malagi wypełnione były aż w 95 proc., do Alicante w ponad 93 proc., do Barcelony prawie w 93 proc., a na Maltę i do Rzymu w ponad 90 proc. Z kolei wśród kierunków na Wyspy Brytyjskie wypełnienie samolotów do Liverpoolu i Dublina sięgało ponad 94 proc., do Londynu Stansted i Bristolu ponad 93 proc., a tylko niewiele mniej na lotniska East Midlands, Shannon i Cork.
gość_d5575 - Profil
gość_d5575
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie