Prawie 200 tys. pasażerów we Wrocławiu

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
06 listopada 2015 07:38
14 komentarzy
Blisko 200 tys. podróżnych skorzystało z Portu Lotniczego Wrocław w październiku 2015 r. W porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku oznacza to wzrost o 6,7 proc.
Reklama

Statystyki Wrocław (WRO)
- Od początku roku do końca października odnotowaliśmy już ponad 2 miliony pasażerów, czyli o ponad 12 proc. więcej niż w tym samym okresie przed rokiem - mówi cytowany w komunikacie prasowym Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław.

Statystyka całego roku we Wrocławiu, według szacunków portu lotniczego, powinna sięgnąć 2,3 mln podróżnych, co byłoby najlepszym wynikiem w historii tego lotniska.

Na trasach międzynarodowych tanie linie obsłużyły w ostatnim miesiącu ponad 114 tys. pasażerów, czyli o 14 proc. więcej niż w październiku 2014 r. Wśród kierunków południowych najwięcej podróżnych przybyło na trasie do Malagi (33,7 proc.), a wśród połączeń na Wyspy Brytyjskie do Londynu Luton (44,2 proc.).

- Ogromną popularnością nadal cieszy się także krajowe połączenie niskokosztowe do Warszawy-Modlina. W październiku wybrało je blisko 18 tys. pasażerów, co oznacza wzrost o blisko 80 proc. - dodaje Sztucki.

Z połączeń sieciowych skorzystały blisko 34 tys. podróżnych, czyli o 10,4 proc. więcej niż w październiku 2014 r. W tym segmencie coraz bardziej popularna jest Kopenhaga (wzrost o 27,2 proc.), a największy wzrost odnotowała Lufthansa na trasie do Frankfurtu (39,8 proc.). Dodatkowo, mimo wprowadzenia większych samolotów wypełnienie na tym kierunku zbliża się do 90 proc.

- Na wielu kierunkach przewoźnicy operujący z naszego lotniska odnotowują wypełnienie na poziomie ponad 90 proc. To najlepiej obrazuje atrakcyjność siatki połączeń wrocławskiego lotniska. W połączeniu ze znakomitą dostępnością komunikacyjną portu, sprawną obsługą i dodatkowymi usługami daje to solidną podstawę do utrzymania długoterminowego trendu wzrostowego - podkreśla Jarosław Sztucki.

Samoloty latające na trasie do Malagi wypełnione były aż w 95 proc., do Alicante w ponad 93 proc., do Barcelony prawie w 93 proc., a na Maltę i do Rzymu w ponad 90 proc. Z kolei wśród kierunków na Wyspy Brytyjskie wypełnienie samolotów do Liverpoolu i Dublina sięgało ponad 94 proc., do Londynu Stansted i Bristolu ponad 93 proc., a tylko niewiele mniej na lotniska East Midlands, Shannon i Cork.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_9c6ca 2015-11-07 22:05   
gość_9c6ca - Profil gość_9c6ca
@demar
Podział ciekawy, ale zwróć uwagę, że różnica między KRK, a KTW to po dziesięciu miesiącach 0,9 mln pasażerów, a między KTW, a WRO 0,7 mln.
gość_e4dc1 2015-11-07 21:47   
gość_e4dc1 - Profil gość_e4dc1
hejka czy ktoś z Was wie na 100% wie czy Wizz i Ryanair mogą ogłosić nowe połączenia czy już 2016 lato jest zamknięte
demar 2015-11-07 16:28   
demar - Profil demar
@gość_50884: "tak slabe" czyli jak słabe?
Rynek lotnisk w Polsce jest dość dobrze podzielony.
Mamy I ligę z Warszawy, czyli WAW do której chce dołączyć WMI. Być może będzie z tego kiedyś duoport.
Mamy II ligę czyli GDN, KRK i KTW - czyli duże ośrodki, ale także spore aglomeracyjne.
Mamy III ligę, gdzie jest właśnie POZ i WRO czyli duże miasta, ale bez ogromnych aglomeracji wokół.
I mamy regionalne porty, np. LUZ, RZE, czy SZZ.

W zasadzie wyjątkiem jest tutaj tylko LCJ, bo powinien dołączyć do III ligi, ale pewnie wpływ na to ma bliskość Warszawy.

Czy ktoś chciałby oczekiwać, że POZ przegoni KTW, albo KRK? Po co? Zbyt duże wydawanie pieniędzy na akcje marketingowe w wypadku POZ, czy WRO raczej mija się z celem. Oba te ośrodki mają dobre połączenia autostradowe i kolejowe więc pasażerowie mają też wybór.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama