Wielka Brytania zawiesiła loty z Szarm el-Szejk

Ewelina Leśniak - Profil Ewelina Leśniak
05 listopada 2015 08:05
1 komentarz
Rząd w Londynie zabronił przewoźnikom z tego kraju lotów do i z Szarm el-Szejk. To reakcja na katastrofę airbusa A321 linii Metrojet - Wielka Brytania jako pierwsza oficjalna podejrzewa, że mogło dojść do zamachu terrorystycznego.
Reklama

Rzecznik prasowy premiera Davida Camerona wydał oświadczenie o zawieszeniu wszystkich lotów z kurortu ze względu na podejrzenia, że do katastrofy doszło z powodu materiału wybuchowego. Według rzecznika, dopóki trwa śledztwo nie można kategorycznie stwierdzić, dlaczego doszło do katastrofy A321.

Wraz z coraz większą ilością docierających informacji na temat tego zdarzenia, rząd Wielkiej Brytanii jest coraz bardziej zaniepokojony tym, że powodem tragedii mógł być materiał wybuchowy. Zawieszenie połączeń do Sharm el-Sheikh ma być środkiem zapobiegawczym.

Rejsy do kurortu zostały opóźnione do czasu przybycia na miejsce ekspertów lotniczych z Wielkiej Brytanii i dopiero po ich wnikliwym sprawdzeniu lotniska pod kątem bezpieczeństwa będzie podjęta dalsza decyzja. Jednocześnie rząd nie zakazał wyjazdów brytyjskim turystom w tamte rejony.

Do katastrofy airbusa A321 rosyjskiej linii czarterowej Metrojet doszło nad ranem 1 listopada. W jej wyniku zginęły 224 osoby: 217 pasażerów i siedmiu członków załogi, nikt nie przeżył. Samolot spadł z wysokości ok. 9,4 km i rozbił się na półwyspie Synaj, na terytorium Egiptu. Według najnowszych doniesień, bezpośrednim powodem katastrofy mógł być wybuch jednego z silników, który doprowadził do dezintegracji samolotu w powietrzu. Na razie nie jest to jednak wersja oficjalna, nie wiadomo też, co mogło spowodować ewentualną eksplozję.

Reklama

Ostatnie komentarze

dpietrzak17 2015-11-05 12:06   
dpietrzak17 - Profil dpietrzak17
Do administratora: katastrofa tego samolotu miała miejsce 31 października.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama