×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wielka Brytania zawiesiła loty z Szarm el-Szejk


Rząd w Londynie zabronił przewoźnikom z tego kraju lotów do i z Szarm el-Szejk. To reakcja na katastrofę airbusa A321 linii Metrojet - Wielka Brytania jako pierwsza oficjalna podejrzewa, że mogło dojść do zamachu terrorystycznego.


Rzecznik prasowy premiera Davida Camerona wydał oświadczenie o zawieszeniu wszystkich lotów z kurortu ze względu na podejrzenia, że do katastrofy doszło z powodu materiału wybuchowego. Według rzecznika, dopóki trwa śledztwo nie można kategorycznie stwierdzić, dlaczego doszło do katastrofy A321

Wraz z coraz większą ilością docierających informacji na temat tego zdarzenia, rząd Wielkiej Brytanii jest coraz bardziej zaniepokojony tym, że powodem tragedii mógł być materiał wybuchowy. Zawieszenie połączeń do Sharm el-Sheikh ma być środkiem zapobiegawczym. 

Rejsy do kurortu zostały opóźnione do czasu przybycia na miejsce ekspertów lotniczych z Wielkiej Brytanii i dopiero po ich wnikliwym sprawdzeniu lotniska pod kątem bezpieczeństwa będzie podjęta dalsza decyzja. Jednocześnie rząd nie zakazał wyjazdów brytyjskim turystom w tamte rejony.

Do katastrofy airbusa A321 rosyjskiej linii czarterowej Metrojet doszło nad ranem 1 listopada. W jej wyniku zginęły 224 osoby: 217 pasażerów i siedmiu członków załogi, nikt nie przeżył. Samolot spadł z wysokości ok. 9,4 km i rozbił się na półwyspie Synaj, na terytorium Egiptu. Według najnowszych doniesień, bezpośrednim powodem katastrofy mógł być wybuch jednego z silników, który doprowadził do dezintegracji samolotu w powietrzu. Na razie nie jest to jednak wersja oficjalna, nie wiadomo też, co mogło spowodować ewentualną eksplozję.
gość_baff2 - Profil
gość_baff2
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie