×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


PKP Intercity przewozi coraz więcej pasażerów


Atrakcyjne promocje, nowy tabor, krótsze czasy przejazdów sprawiły, że pasażerowie coraz częściej wybierają podróż pociągiem. Mimo to wciąż najpopularniejszy jest samochód, transport lotniczy znajduje się na trzecim miejscu.


Kolejowy przewoźnik planuje przewieźć w tym roku do 31 mln pasażerów i zakłada, że w 2016 r. z jego usług skorzysta ponad 37 mln osób. Po pierwszych dziewięciu miesiącach tego roku obsłużył ponad 23 mln osób, co stanowi niemal 3-proc. wzrost w ujęciu rocznym.

Dobre wyniki przewozowe przekładają się na wyższy zysk EBITDA, który po trzech kwartałach wyniósł 242,3 mln zł. To więcej o 13 proc. niż w analogicznym okresie rok temu. 

PKP Intercity szacuje, iż do końca roku wynik sięgnie 300 mln zł. 

W kolejnych latach zarządca chce zarabiać jeszcze więcej, aż do 600 mln zł w 2018 r. 


Wzrost liczby podróżujących to nie jedyne źródło dodatkowego przychodu. Oprócz tego PKP Intercity ograniczyło koszty własne i sukcesywnie wycofuje stary tabor. 

Ponadto przewoźnik z powodzeniem poprawia swój wizerunek między innymi dzięki wprowadzeniu pociągów Pendolino na trasy Trójmiasto - Warszawa - Kraków/Katowice oraz Warszawa - Wrocław. 

fot. PKP Intercitygość_2437e - Profil
gość_2437e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie