×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kraków: 17-proc. wzrost w październiku


W październiku w Kraków Airport obsłużono 375 tys. pasażerów. To wzrost aż o 17 proc. w porównaniu do października 2014 r. Jest to także najlepszy październikowy wynik krakowskiego lotniska i dwunasty z rzędu rekordowy miesiąc.


Liczba pasażerów według miesięcy
W ubiegłym miesiącu odnotowano 3 180 operacji lotniczych (+13 proc. w porównaniu do wyniku sprzed roku).

- Tak wysokie wzrosty liczby pasażerów i operacji lotniczych są spowodowane tym, że ubiegłoroczne październikowe wyniki ze względu na niekorzystne warunki pogodowe były słabsze od pozostałych miesięcy roku – ­wyjaśnia Jan Pamuła, prezes Kraków Airport.

Od początku roku obsłużono łącznie 3,6 mln pasażerów. Jest to wzrost o prawie 332 tysiące pasażerów, co przekłada się na dynamikę na poziomie +10 proc.

- Ten wynik potwierdza nasze prognozy, że w tym roku przekroczymy liczbę 4 milionów pasażerów – dodaje Pamuła.

Podczas zakończonego właśnie sezonu letniego 2015 (kwiecień – październik) krakowskie lotnisko obsłużyło 250 tys. pasażerów, to więcej niż w sezonie Lato 2014 (+10 proc.). W tym okresie najwięcej było lotów rozkładowych do Niemiec (ponad 2400), Wielkiej Brytanii (prawie 1800) oraz innych miast w Polsce (ponad 1600).

Pasażerowie najliczniej korzystali z połączeń regularnych do Wielkiej Brytanii, Niemiec oraz Włoch. Największe wypełnienie lotnisko odnotowało na trasach regularnych do/z: Szwajcarii (94 proc.), Wielkiej Brytanii (94 proc.) oraz Malty (93 proc.). Pasażerowie czarterowi najchętniej wybierali loty do Grecji, Turcji oraz Bułgarii.gość_799b3 - Profil
gość_799b3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie