×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Austria wykorzystuje Bonda do promocji Sölden


Sölden to popularny kierunek narciarski w tyrolskiej dolinie Ötztal, łączący sport, adrenalinę i dobrą zabawę. Uroki tego kurortu przyciągnęły reżysera Sama Mendesa - Sölden posłużyło za scenerię dla nowego filmu o Jamesie Bondzie.


Najnowszy, 24. film o przygodach agenta 007 wejdzie do polskich kin 6 listopada. Jego reżyser, Sam Mendes, wybrał austriackie Sölden jako scenografię do dynamicznych scen akcji w górach. 

Na przełomie lat 2014 i 2015 r. w Sölden zakwaterowały się gwiazdy dużego ekranu i licząca ponad 500 osób ekipa. Słynny tajny agent odbywał efektowne pościgi i ucieczki na ultranowoczesnej kolejce Gaislachkoglbahn, na stokach Sölden, a także na Gletscherstraße, na której znajduje się też najwyżej położony tunel drogowy w Europie.  

Austriacka organizacja turystyczna przekonuje, że wybór Sölden nie był przypadkowy, bo ta alpejska stolica rozrywki ma wiele do zaoferowania. 

Ta popularna na całym świecie destynacja ma poważne atuty: trzy szczyty o wysokości ponad 3 tys. m, oferujące w sumie 145 km stoków, coroczną inaugurację narciarskiego Pucharu Świata, zawody Adrenalin Cup, kulinarne doznania w górskiej restauracji Ice Q, aprés ski, jakiego próżno szukać w innych ośrodkach, koncerty gwiazd oraz imprezy przez całą zimę.


Narciarska huśtawka na lodowcach Tiefenbach i Rettenbach stanowi jeden z największych lodowcowych terenów narciarskich w Austrii. Z Sölden można do niej dotrzeć samochodem lub autobusem po najwyżej położonej trasie widokowej Alp Wschodnich. Kiedy w listopadzie uruchomione zostaną wszystkie 33 wyciągi w Sölden i Hochsölden, miłośnicy białego szaleństwa będą mieli do dyspozycji całe 145 km stoków o wszystkich stopniach trudności na wysokościach od 1350 do 3340 m n.p.m. - rozległe, bez stresu i bez kolejek. 

Sölden to jedyny ośrodek narciarski w Austrii obejmujący trzy tereny na trzytysięcznikach. BIG3: Gaislachkogl (3058 m), Tiefenbachkogl (3250 m) i Schwarze Schneide (3340 m) są ze sobą połączone wyciągami o zdolności przewozowej wynoszącej ok. 68 000 osób na godzinę. Dobre warunki narciarskie od października po słoneczne dni maja zapewnia wysokie położenie i systemy naśnieżania obejmujące ok. 70 proc. stoków.

Adrenalin Cup to nowość na skalę światową. W pełni zdigitalizowane zawody obejmują 10 ekscytujących dyscyplin - od slalomu-giganta przez carving, freeride i jazdę po muldach aż po speed i loty. Startować może każdy, tyle razy, ile zapragnie. Niemałych emocji dostarcza także najdłuższa, 15-kilometrowa trasa zjazdowa, która wymaga pokonania 2000 m różnicy poziomów, prowadząca z platformy BIG3 Schwarze Schneide aż do doliny.

W Sölden nie brakuje też oferty dla miłośników dobrego jedzenia na stoku. Pierwszym adresem, pod który kierują się smakosze, jest designerska restauracja Ice Q na Gaislachkogl - architektoniczna ciekawostka w kształcie kostki ze szkła oferuje alpejską kuchnię i wina, relaks w atmosferze luksusu i wspaniałe widoki na okalające dolinę Ötztal góry. W nowym Bondzie zagra on ważną rolę. Co prawda nie będzie to rola świątyni smaku, lecz futurystycznej kliniki, w której Christoph Waltz - przeciwnik Jamesa Bonda - knuje swoje intrygi. 

Sölden oferuje ponadto 33 przytulne schroniska i restauracje na całym terenie narciarskim, serwujące solidne, tradycyjne potrawy i kuszące klimatem après ski. Prawdziwa impreza zaczyna się jednak później, w centrum Sölden. Kawiarnie, restauracje, bary i dyskoteki to ośrodki legendarnego życia nocnego, z którego słynie Sölden.

fot. Bergbahnen Sölden, Rudi Wyhlidalgość_3d85a - Profil
gość_3d85a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie