×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Przybywa turystów w Europie


Od początku roku do końca września do Europy przyleciało o 5,1 proc. więcej turystów z dalekich kierunków niż rok temu. Jak wynika z analizy firmy ForwardKeys, w przyszłych rezerwacjach widać wzrost o 4,8 proc.


Dane zaprezentowano na konferencji Destination Europe Summit w Londynie. Analitycy ForwardKeys podkreślają, że chociaż tegoroczny wzrost jest dobrą informacją, nie można zapominać o kontekście. Twierdzą oni, że Europa traci konkurencyjność na światowym rynku turystycznym, co widać po wyższych wzrostach w innych częściach świata. 

W Europie liczba przyjazdów turystów zagranicznych rośnie od 2007 r. średnio o 3,7 proc. Tymczasem średnia dla pozostałych regionów świata to 5,7 proc.

Do tego jeszcze w samej Europie kraje notują skrajnie odmienne statystyki. Np. Niemcy i Holandia od 2007 r. notują średni roczny wzrost odpowiednio o 4,6 i 4,2 proc., ale Wielka Brytania i Francja mają tę statystykę na poziomie zaledwie odpowiednio 1,7 i 1,4 proc. 

gość_5bab6 - Profil
gość_5bab6
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie