×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


El Al potwierdził zamówienie Dreamlinerów


Izraelski przewoźnik narodowy El Al potwierdził zamówienie łącznie 15 nowych boeingów 787 Dreamliner. Dziewięć z tych samolotów linia kupi bezpośrednio od Boeinga, pozostałe sześć - od firm leasingowych.O planach linii El Al wiadomo było już od sierpnia - teraz przewoźnik tylko potwierdził zamówienie. Kontrakt na dziewięć maszyn kupowanych bezpośrednio od producenta jest warty 2,2 mld dolarów według cen katalogowych. Na razie sfinalizowana została umowa na trzy sztuki, pozostałe zamówienia zostaną dopięte w późniejszym terminie. 


Zamówienie obejmuje pięć mniejszych boeingów 787-8 i cztery większe warianty -9. Z kolei wśród leasingowanych samolotów znajdą się dwa 787-8 i cztery 787-9. Dodatkowa umowa przewiduje opcje na zakup siedmiu boeingów 787-10.

El Al jest klientem Boeinga od 1961 r. Przewoźnik obecnie posiada flotę 22 boeingów 737, siedmiu 747, siedmiu 767 i sześciu 777. 

fot. Boeing Mediagość_1d139 - Profil
gość_1d139
  

W tym temacie przeczytaszPasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie