Czech Airlines wprowadzają taryfę bez bagażu

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
28 października 2015 07:42
1 komentarz
Od 1 listopada czeskie linie lotnicze zaoferują pasażerom możliwość wykupienia biletu bez żadnych usług dodatkowych, w tym darmowego bagażu rejestrowanego. Jedną z pierwszych tras, na których zostanie wprowadzona taryfa VALUE, będzie Warszawa.
Reklama
W pierwszym etapie Czech Airlines wprowadzą taryfę VALUE na połączeniach z Pragi do: Amsterdamu, Barcelony, Dusseldorfu, Mediolanu, Paryża, Rzymu, Sztokholmu i Warszawy. Od 1 grudnia br. dojdą także trasy do Brukseli, Kopenhagi i Wenecji.

W taryfie VALUE pasażerowie w cenie biletu otrzymają tylko przelot w jedną stronę z bagażem podręcznym o wadze do 8 kilogramów. Wszystkie inne usługi, w tym poczęstunek lub możliwość nadania bagażu rejestrowanego, trzeba będzie dodatkowo opłacić. Bilety w tej taryfie mają być o średnio 8 euro tańsze niż w taryfie STANDARD.

- Podążamy za najnowszymi trendami i innowacjami w branży lotniczej w Europie. Jesteśmy elastyczni i gdy widzimy, że pewne produkty działają na innych rynkach, to staramy się je wprowadzić do oferty Czech Airlines. Nie chcemy zmuszać pasażerów do płacenia za usługi, których nie potrzebują. Pozwolimy określonym grupom naszych klientów wybrać produkty dostosowane do ich potrzeb - zapowiedział cytowany w komunikacie prasowym Josef Sinčák, prezes Czech Airlines.

Przedstawiciel przewoźnika dodał, że już teraz aż jedna trzecia pasażerów Czech Airlines podróżuje tylko z bagażem podręcznym.

Równocześnie linia zmienia ofertę posiłków na pokładzie. Darmowe posiłki i napoje otrzymają jedynie pasażerowie klasy biznes, a w klasie ekonomicznej jedynie na trasach do Seulu i Ałmatów. Na pozostałych trasach posiłki będą płatne.

Pasażerowie będą mieli do wyboru dwie opcje. Przed lotem będą mogli skorzystać z oferty MENU UPGRADE. Dzięki niej każdy pasażer może otrzymać dokładnie taki sam posiłek, jak w klasie biznes - ciepłe danie z sałatką, deserem i świeżo wypiekanym pieczywem na trasach do Rosji i Erywania, a taki sam zestaw z zimnym daniem na pozostałych. Menu będzie kosztowało 12 (ciepłe) lub 8 euro. Cena zawiera trzy napoje: jeden zimny, jeden ciepły i jeden alkohol.

Z oferty MENU UPGRADE będzie można skorzystać do 24 godzin przed wylotem. Pasażerowie, którzy nie wykupią posiłku wcześniej będą mogli kupić przekąski na pokładzie. W przypadku lotów obsługiwanych samolotami ATR (m.in. do Warszawy) oferta MENU UPGRADE nie będzie dostępna w ogóle.

- Czech Airlines nie chcą zmuszać pasażerów do korzystania z darmowych, ale mało atrakcyjnych posiłków. Podążamy w ślady innych europejskich linii, oferując dobrej jakości jedzenie w przystępnych cenach - powiedział Jan Toth, dyrektor ds. handlowych i marketingu Czech Airlines.

Ostatnie komentarze

gość_abdb0 2015-10-28 10:27   
gość_abdb0 - Profil gość_abdb0
szkoda, że nie zrobiono tego wcześniej, można było przetestować na lotach do Radomia
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N