×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Zurych: 3,1 proc. wzrostu we wrześniu


Lotnisko w Zurychu odprawiło we wrześniu 2,46 mln pasażerów. To o 3,1 proc. więcej niż rok temu. Szybciej rosła liczba pasażerów rozpoczynających lub kończących podróż w tym mieście, co doprowadziło do spadku odsetka transferów.


W ubiegłym miesiącu 1,77 mln osób rozpoczęło lub zakończyło podróż w Zurychu, co stanowiło wzrost o 5,1 proc. Liczba pasażerów przesiadających się w hubie linii Swiss wzrosła o 1,7 proc. do 688 tys. Odsetek transferów wyniósł 28 proc. wobec 29,4 proc. rok temu.

Liczba operacji lotniczych spadła o 0,3 proc. do 24 tys. Z kolei średnia liczba pasażerów na lot wyniosła 117,9 osób wobec 113,9 rok temu. Średnie wypełnienie samolotów latających do Zurychu wzrosło o 0,8 pkt. proc. do 79,5 proc. 

Lotnisko uzyskało we wrześniu przychody równe 46,5 mln franków szwajcarskich (wzrost o 0,7 proc.), co w przeliczeniu na pasażera dało 37,8 franka (spadek o 2,3 proc. rok do roku). gość_034c8 - Profil
gość_034c8
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie