×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


AF-KLM sprzeda sloty na Heathrow Delcie


Koncern Air France zarobi 276 mln dol. amerykańskich na sprzedaży sześciu par slotów na lotnisku Londyn-Heathrow linii Delta Air Lines. Transakcja nie wpłynie na rozkład lotów, bo już od kilku lat Delta korzystała z tych slotów w ramach umowy joint-venture.


Wpływy z transakcji zostaną zaksięgowane w IV kwartale br. i pozwolą Air France-KLM na poprawę wyniku finansowego za ten rok. Spółka notuje wyniki minimalnie lepsze niż rok temu, ale wciąż jest na dużym minusie (-638 mln euro skonsolidowanej straty netto po pierwszym półroczu). Na rezultat finansowy koncernu wpływ mają przede wszystkim wysokie koszty obsługi długu. AF-KLM po pierwszym półroczu miało 4,5 mld euro zobowiązań, na koniec roku mają one spaść do 4,4 mld. Jeszcze rok temu było to ok. 5,4 mld euro. 

W komunikacie prasowym podkreślono, że transakcja umożliwia Delcie zapewnienie długoterminowej, stabilnej oferty lotów z Heathrow. gość_228db - Profil
gość_228db
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie